Як прийняти гостей.

Ми звикли не влаштовувати щось особливе, якщо на вогник заглядають батьки або кращі друзі. Але як бути у випадку, якщо по якомусь важливому приводу очікується великий прийом гостей ? І вам буде потрібно розмістити їх усіх у себе, поїти, годувати і розважати, а когось ще і спати укладати. Не дивно, що очікування напливу сторонніх (нехай і добре знайомих) людей може вибити з колії будь-яку господарку. Тому, щоб прийом гостей не став стресом для господарів, до нього потрібно готуватися заздалегідь.
Інструкція
1
Насамперед перевірте, наскільки готова до приїзду гостей ваша квартира. Напевно їй буде потрібно якщо не косметичний ремонт, то хоча б генеральне прибирання. В першу чергу варто звернути увагу на так звані "гарячі точки", тобто місця найбільшого забруднення і захаращення. Віддраїла до блиску ванну, унітаз і раковину на кухні, протріть пил з усіх без винятку горизонтальних поверхонь, а також з корінців книг. Перемойте весь посуд, в тому числі і келихи, які будете виставляти на стіл. Завчасно запасіться чистими комплектами рушників та постільної білизни. В ідеалі підготуйте і кілька безрозмірних футболок для сну тим, хто приїде або прийде без змінного одягу і залишиться на ніч.
2
Складіть меню і напишіть список продуктів, які вам потрібно буде купити. Ви можете по-старому посадити всіх гостей за загальний стіл, з салатами, гарячим і десертом. Але якщо гостей планується більше, ніж сидячих місць, можна влаштувати модний фуршет. А саме - наготувати або купити всіляких закусок, канапе, тарталеток, і розкласти їх на широкі плоскі блюда, які розставити по всій квартирі. Гості будуть переходити від страви до страви, набирати на тарілки все, чого хочеться, і в процесі спілкуватися один з одним. У кожному разі, якщо прийом у вас намічається алкогольний, не забудьте виставити декілька видів спиртних напоїв, як міцних, так і легких.
3
Якщо всі ваші гості давно знайомі або складаються в спорідненні, проблем зі спілкуванням не повинно виникнути. Але якщо багато хто з них побачать один одного вперше, подумайте, як зробити знайомство легким і приємним. На самому початку вечора, коли вся розсядуться, можна пустити по колу м'яку іграшку: той, хто бере її, представляється і каже пару слів про себе. Такий ігровий метод зніме напругу. Ви також можете самі розсадити гостей так, щоб їм було цікаво спілкуватися з сусідами. Якщо разом з дорослими прийдуть діти, краще накрити їм стіл в іншій кімнаті, де вони зможуть грати і бігати, не заважаючи вам.
4
Продумайте загальну програму вечора. Якщо будуть танці, підготуйте заздалегідь музику, перемежовуючи повільні композиції з енергійними. Якщо ви хочете влаштувати вікторину або конкурс, пошукайте в інтернеті на спеціалізованих сайтах цікаві сценарії. Як правило, на домашніх посиденьках завжди знаходиться людина, яка добре співає і грає на гітарі. забезпечте йому інструмент: візьміть гітару у друзів, сусідів, або попросіть привезти з собою. Всі ці розваги приємно урізноманітнюють ваш вечір. Головне - робіть тости з піснями і танцями так, щоб гості не напилися завчасно. Водночас спочатку дайте людям поїсти, не накидається на них відразу з пропозицією пограти або потанцювати. А щоб не зіпсувати собі вечір, заздалегідь попередьте сусідів, що у вас збір гостей і буде шумно. Тоді вони не прийдуть з погрозами викликати дільничного.
Зверніть увагу
- Перед тим, як приймати гостей, критичним поглядом окіньте свій наряд. Можливо, в цьому домашньому плаття або спотрівном костюмі вам дуже затишно, але вигляд у одягу вже вельми поношений. Краще до приходу сторонніх людей одягнути щось якщо не святковий, то хоча б чисте і охайне.