Як посадити в горщик.

В звичайному квітковому горщику можна виростити не тільки декоративні рослини. Доклавши трохи старання і терпіння, ви створите на підвіконні маленькі овочеві грядки. Для початку спробуйте посадити в горщик зелень.
Вам знадобиться
  • Місткий горщик
  • Родючий ґрунт
  • Коріння петрушки і селери
  • Цибулини для посадки
  • Насіння зелені
  • Плівка
  • Марля
  • Вода і перекис водню
Інструкція
1
Зберіть восени на дачі кілька коренів петрушки і селери. Можна купити свіжу зелень з корінням на ринку. Листя у рослин ображати. Якщо корінці дрібні, то зв'яжіть їх пучком. Садіть коріння в горщик так, щоб їх верхівка залишалася на поверхні ґрунту. Полив не повинен проводитися частіше, ніж раз на тиждень. Намагайтеся не мочити перші слабкі листя. Уже через пару тижнів на вашому підвіконні виросте зелень, багата вітамінами.
2
Посадіть в широкий і глибокий горщик цибуля. Візьміть маленькі цибулька-насіння або старі цибулини, що почали проростати. Потримайте їх у теплій воді протягом дня. Цибулини в горщику не будуть рости, тому що вони віддадуть всі сили на зелене перо. Садіть їх щільно: велике коло, в ньому - гурток поменше і т.д. Поливайте цибулька рясно, але не надто часто.
3
Спробуйте виростити вдома зелень з насіння: кріп, базилік, салат, чебрець, майоран. Вам знадобиться горщик подовженої форми. Промочите в ньому землю і вирівняйте її. Зробіть невеликі борозни, як на городньої грядці. Посійте насіння не надто часто - разом різні культури або кожну в окремий контейнер. Посипте на насіння грунт тонким шаром, полийте і ущільніть його. Потім прикрийте горщик з посіяної зеленню плівкою і тримайте парник в теплому місці далеко від прямих променів сонця. Коли паростки досягнуть 2-2,5 см, зніміть плівку і переставте горщик на підвіконня з сонячної сторони будинку. Регулярно поливайте свій міні-город.
Корисна порада
Схожість насіння можна прискорити. Для цього зав'яжіть їх в марлю і опустіть у склянку з водою. Додайте столову ложку перекису водню. Через добу промийте дрібочучи в проточній воді і розкладіть їх на паперовому аркуші. Коли вони висохнуть, відразу садіть зелень в горщик.