Як проводити весілля тамаді. Як провести весілля без тамади.

Тамада, або весільний розпорядник, незамінна на будь-якому торжестві з нагоди одруження. Саме ця людина керує всім процесом застілля, стежить, щоб гості не нудьгували і не напивалися завчасно. Як правило, тамада повинна бути знавцем весільних обрядів і звичаїв, щоб продемонструвати на прикладі нареченого і нареченої деякі з них. Від тамади залежить, який запам'ятається це весілля всім учасникам. Тому багато пар воліють запрошувати на весілля професіоналів. Однак провести застілля зможе будь, у кого є артистичні задатки і бажання керувати.
Інструкція
1
Перед тим, як вигадувати сценарій весілля, тамаді потрібно поговорити з нареченим і нареченою або їх батьками, якщо свято організовують вони. Важливо зрозуміти, чого винуватці торжества чекають від застілля. Можливо, вони хочуть весілля в традиційному староруської стилі, з дотриманням усіх обрядів. Або, навпаки, чекають сучасних конкурсів типу чоловічого стриптизу. Також тамаді не завадить з'ясувати, скільки гостей і якого віку очікується на торжестві. Це допоможе скорегувати програму під запити основної частини запрошених.
2
У сценарії краще відразу прописати основні моменти традиційного весілля. Їх декілька. По-перше, перед тим, як зайти в зал або квартиру, де проходитиме застілля, на порозі молоді повинні покуштувати хліб-сіль. Коровай з сільницею тримає на підносі з рушником мати нареченого, а тамада пропонує нареченому і нареченій відламати шматочки хліба. У кого більше шматочок - той в сім'ї буде головним. Потім шматочки потрібно посолити, і нагодувати ними один одного. Так востаннє молодята насолили один одному, тепер в їх житті буде тільки мир.
3
Коли гості сядуть за стіл, тамада повинна дати перше слово для привітання батькам нареченого і нареченої. Заздалегідь потрібно заготовити дві нові довгі свічки і одну маленьку свічку-таблетку, бажано в формочке у вигляді сердечка. Новоспечені теща і свекруха повинні запалити свої довгі свічки (запалювати допомагає тамада) і одночасно піднести вогонь до маленької свічці, яку тримають молоді. Це символ з'єднання двох сімей в одну, дуже зворушливий момент. Після нього тамада оголошує перший тост: за нову сім'ю, а коли все вип'ють, кричить "Гірко". При цьому краще заздалегідь пошукати або скласти невеликі веселі чотиривірші, в яких буде слово "Гірко". Наприклад: Нарешті, всі гості в зборі, За столами місця мало, Але шматок не лізе в горло, Бо ГОРЬКО стало!
4
Коли гості підуть танцювати, тамада за допомогою свідків може організувати викрадення нареченої. Її відведе непомітно з танцполу подружка нареченої. Коли пісня закінчується і зникнення стане очевидним, тамада кричить: "Допоможіть, наречену вкрали!". Далі в залі з'являється "мафія" (роль мафіозніков грають гості в темних окулярах) і висувають свої умови. Наречений повинен або відкупитися, або пройти випробування, щоб повернути кохану. Випробування проводить тамада: ставить запитання про звички нареченої, наприклад, її улюблених книгах, фільмах і так далі. Правильність відповідей перевіряють батьки нареченої.
5
Протягом весілля тамада може чергувати поздоровлення від гостей (спочатку йдуть родичі, потім друзі, потім колеги) з іграми та конкурсами. Найпопулярніші звеселяння на весіллях - сценки з перевдяганнями. Потрібно заздалегідь підшукати яскраві веселі костюми і придумати загальну тему. Наприклад, молодих приїхали привітати зірки естради. Когось з гостей можна нарядити Аллою Пугачовою (руду перуку, окуляри, капелюшок), когось - Вєркою Сердючкою, когось - Борисом Мойсеєвим. По черзі під фонограму вони будуть з'являтися в центрі залу і "співати". А тамада представляє кожного гостя.
6
Конкурси краще почати з застільних. Вони допомагають гостям розкріпачитися і познайомитися один з одним. Тамада пропонує такий варіант: права і ліва половини стола під музику починають передавати від сусіда до сусіда поцілунки в щічку. Чия сторона швидше передала - та й п'є, інші пропускають тост. З конкурсів, які проводяться на танцполі, дуже популярний конкурс "Заначка". Викликаються дві сімейні пари, дружини відвертаються, а чоловіки ховають в одязі і на тілі по п'ять сторублевих купюр. Потім під музику жінки повинні відшукати всі заначки, хто швидше. Тамада, звичайно, коментує всі дії з жартами і оплесками, заводить гостей і не забуває про новий тост після кожної гри.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xDvtHf84hTc
Сучасні весілля бувають дуже цікавими, можна вибрати самі різні сценарії, доповнити захоплюючими номерами і конкурсами. Але якщо тамада не прийшов, то не варто засмучуватися, місце ведучого завжди можуть зайняти друзі або родичі закоханої пари.
Інструкція
1
Подумайте заздалегідь про необхідність професійну людину, яка буде проводити захід. Наявність досвіду дозволяє йому не загубитися навіть у найнесподіваніших обставинах, а на весіллі їх буває безліч. Якщо послуги фахівця не влаштовують, знайдіть найактивнішого друга, який в будь-якій компанії може показати себе з кращого боку. Попросіть цю людину провести торжество.
2
Щоб гості не нудьгували, потрібно придумати захоплюючий сценарій. Краще це робити з призначеним провідним, щоб внести необхідні корективи в події, якщо знадобитися. Зазвичай виділяють кілька важливих блоків в традиційному весіллі: викуп нареченої, зустріч молодих батьками, розміщення в залі урочистості і початок заходу, привітання та конкурси. Для кожного потрібно знайти правильні слова, а так же описати послідовність відбувається.
3
Весілля роблять цікавими не тільки їжа і танці, а й захоплюючі шоу. Можна запросити творчі колективи, які зроблять свято незабутнім. Хтось вибирає циганські ансамблі, комусь подобатися жива музика, відмінно виглядають східні танці або вокальні виконавці. Але якщо подібних колективів не планується, можна створити їх із запрошених гостей. Для цього потрібні костюми та точний опис дій для кожного персонажа. Придумайте кілька героїв, які прийдуть вітати учасників заходу. Для них створіть костюми, а в розпал свята нарядите в них когось із запрошених.
4
Придумайте заздалегідь різні конкурси для гостей. Потрібно мати в запасі не менше 20 різних заходів. Частина з них має бути спокійною, частина рухомий, а частина показовою. На початку заходу гості ще не хочуть вставати з-за столу, поетом словесні шаради будуть до речі. Потім варто запросити перших учасників, щоб іншим було цікаво спостерігати, цю частину часто починають свідки, а коли гості вже трохи вип'ють, можна влаштовувати масові і танцювальні конкурси.
5
Для всіх конкурсів буде потрібно певний реквізит, який необхідно зібрати заздалегідь. Продумайте всі деталі, зберіть все в одному місці. Для заохочення учасників купите невеликі призи. Цікаві дрібниці зроблять гру більш захоплюючою та азартною. За великі призи боротимуться більше учасників, але головне не перемога, а пам'ять про подію.
6
На будь-якому весіллі повинні звучати поздоровлення. Попросіть гостей сказати тост за здоров'я і щастя молодих, давайте всім бажаючим слово. Цей процес захоплюючий і довгий, навіть без провідного кожен знайде слова. Важливо лише робити невеликі перерви між привітаннями, щоб гості не засиджувалися, а могли трохи відволіктися, поспілкуватися або потанцювати.