Як прищипувати петунію. Прищипування петуній.

Петунія стала дуже популярна через різноманіття сортів і своєї декоративності. Її вирощують вдома, на заміських ділянках і розбивають із сортових рослин міські клумби. Щоб петунія радувала вас пишним цвітом, за нею потрібно правильно доглядати. Не забудьте своєчасно прищипувати петунію - видаляти її верхні відросло пагони.
Вам знадобиться
  • Зміцнілий кущ петунії
  • Наявність високого верхнього втечі і не менше 4-5 великих листя
Інструкція
1
Розрахуйте час для першої прищипки петунії. Квітникарі роблять це вже після того, коли розсада пересідає у відкритий грунт. Важливо, щоб рослина встигла акліматизуватися і зміцніло. Щоб не погубити молоду петунію, доглядайте за нею правильно. • Садіть розсаду досить щільно. • Часто поливайте її і обприскуйте водою (у спеку - до 3 разів на день). • Підгодовуйте раз в тиждень обприскувачами і підкірці під корінь. • Якщо петунія НЕ росте, використовуйте стимулятори росту (такі, як «Цікрон»). • Висаджуйте її у відкритий грунт у другій половині травня. Це повинні бути перегній і дернова земля (2: 1).
2
Починайте прищипувати петунію, коли рослина «піде в стебло» (тобто почне стрімко зростати вгору). Відрахуйте від низу стебла 3-5 листочка і отщіпніте пальцями верхній втечу над ними - точку росту петунії. Тепер цвітіння куща трохи сповільниться, але зате почнеться бурхливе зростання бічних пагонів. В результаті петунія дасть більше великих бутонів. Через місяць потрібно повторно прищипувати петунію.
3
Поставте віддалений втечу в баночку з водою і почекайте, коли він дасть невеликі корінці. Тепер його можна використовувати в якості живця для вирощування нової петунії. Перед посадкою рослини в контейнер із землею зріжте з нього все листя, залишивши лише парочку самих верхніх.
Корисна порада
Уважно слідкуйте за квітучим кущем петунії. Видаляйте всі відцвілі і зів'ялі квіти. Це сприятиме утворенню новеньких бутончіков. Крім того, засохлі пелюстки псують зовнішній вигляд декоративного кущика, особливо у махрових петуній і у сортів з великими квітами.