Як подолати свою лінь.

Лень рано чи пізно наздоганяє кожного. При цьому людині властиво заперечувати те, що він ледачий, і він починає шукати причини свого небажання робити щось: виправдовує свою лінь втомою, браком часу, стресом або обставинами. Однак себе щось не обдуриш, і настає момент, коли треба терміново робити конкретні кроки проти ліні. Способи її подолання є, хоча треба відразу сказати, що приступити до їх виконання нелегко, адже лінь буде всіляко заважати і будувати перешкоди. І все ж при великому бажанні побороти лінь можна.
Інструкція
1
Пожвавите в думці свій список незавершених справ. Такий напевно є у кожного. І майже напевно проти кожного вишикувався цілий ряд причин, по причині яких воно і потрапило в цей список. Вибирайте кожен день по одній справі і доводьте його до кінця. У що б то не стало доводите. Відкидаючи всі свої виправдання. Підключаючи силу волі. Кожне завершена справа буде вашою особистою перемогою над лінню. Практика показує, що ступив на цей шлях потім зупинитися не може і надалі продовжує доводити будь-яку розпочату справу до кінця. Лень під таким напором капітулює.
2
Ставте перед собою реальні і конкретні цілі та завдання. Якщо мета буде свідомо нездійсненна («Хочу злітати в космос туристом») або неконкретна («Хочу схуднути на кілька кілограмів»), то вона навряд чи буде виконана. Ці пункти так і залишаться у вашому списку незавершених справ. Але якщо ви поставите завдання більш чітко - «Скинути за 1 місяць 2 кг, дотримуючись дієти дрібного харчування», то у неї більше шансів на успіх. Слідуйте своїм установкам день у день, і у вас все вийде. А нагородою вам буде не тільки ваша зменшилася в обсязі талія, а й почуття задоволення собою, адже ви здобули чергову перемогу над лінню.
3
В один захід робіть що-небудь одне. Не треба в пориві докази самому собі, що ви впораєтеся з лінню, намагатися осягнути неосяжне і переробити купу справ в один присід. Швидше за все, вас спіткає невдача і, крім того, ви ризикуєте впасти в розпач, після чого недовго махнути рукою і «забити» на всі справи взагалі. Тобто ви дозволите ліні знову псувати вам життя. Краще діяти покроково, визначаючи конкретні межі своїх дій.
4
Балуйте себе за кожну, навіть незначну перемогу. Дуже важко долати лінь, якщо перед вами маячить тільки каторжна боротьба, безпросвітні будні, рутина нескінченних справ. Мотивуйте себе. Придумуйте нагороди за етапи роботи або за завершення справи в цілому - як вам зручніше і приємніше. Постарайтеся зосередитися саме на нагородах, а не на тому, що між ними. При цьому ентузіазм значно зростає, і робота не здається такою нудною і похмурою.
5
Програйте подумки ситуацію, що? може статися, якщо ви не зробите ту чи іншу справу. Такий хід називається мотивацією навпаки. Тобто ви стимулюєте себе не нагороду, не заохоченням, а неприємностями. Задумайтесь, якими негативними наслідками, невдачами, провалами і незручностями може обернутися ваше бездіяльність. Найгірше, якщо при цьому постраждають ваші близькі (сім'я, друзі, колеги). І все через вашу лінь. Зазвичай такий прийом спрацьовує безвідмовно.
Корисна порада
Не чекайте, що в один прекрасний момент хтось добрий і ласкавий візьме вас за руку, і почне боротьбу з вашої лінню. Цього не станеться ніколи. Тільки ви самі можете перемогти свою лінь. А для цього варто тільки почати діяти.