Як знаходити площа кола.

Круг - це фігура, яка складається з безлічі точок, що лежать всередині окружності. Окружність - це лінія, яка складається з точок, що лежать на одній відстані від центру кола.
Інструкція
1
Можна наочно показати школярам правильність формули знаходження площі круга: S =? * R ?. Для цього накресліть коло за допомогою циркуля, запишіть її радіус. Потім розділіть вийшов круг на деяку кількість секторів, наприклад на 8. Виріжте коло і розділіть його ножицями на сектори. Один із секторів розріжте навпіл.
2
Тепер викладіть сектора на аркуш паперу змійкою, як показано на малюнку. Половинки останнього сектора прикладіть по краях. Легко помітити, що виходить майже прямокутник, одна сторона якого дорівнює радіусу, а друга - половині довжини кола.
3
Для більшого ефекту можна розділити коло на більшу кількість секторів, наприклад на 16. В цьому випадку, коли ви викладете їх змійкою, то вийде фігура ще більш схожа на прямоугольнік.Площадь цього прямокутника буде дорівнювати площі вихідного кола і може бути знайдена за формулою: S = ab = r * l/2, де r - радіус кола, а l - довжина кола. Так як довжина кола дорівнює 2? * R, то отримаємо S = r * 2? * R/2 =? * R?.