Як розділити окружність. розділити окружність на 4 частини.

Поділ кола на рівні частини зазвичай використовується для побудови правильних багатокутників. В принципі, можна ділити окружність на частини за допомогою транспортира, але іноді це незручно і неточно.
Інструкція
1
Щоб розділити окружність на три рівні частини, циркуль розведіть на радіус кола. Потім встановіть голку циркуля на одну з осьових ліній і побудуйте допоміжну окружність . Три рівні частини будуть позначені точками перетину допоміжної і основний кіл і точкою, що лежить на протилежному кінці осьової лінії.
2
Щоб розділити окружність на шість частин, виконайте те ж саме для іншої осьової. Тоді вийде шість точок на окружності.
3
Поділ кола на чотири частини - тривіальна задача. Чотири точки на перетині двох перпендикулярних осьових та кола ділитимуть цю окружність на чотири рівні частини. Щоб розділити окружність на 8 частин, треба розділити дугу, відповідну 1/4 кола навпіл. Потім розвести циркуль на відстань, позначене червоним на малюнку, і відкласти це відстань від вже отриманих чотирьох точок.
4
Щоб розділити окружність на п'ять рівних частин, для початку розділіть радіус на осьової лінії навпіл. У цю точку встановіть голку циркуля, а грифель відведіть до перетину перпендикулярної цього радіусу осьової та кола. На малюнку це відстань показано червоним. Відкладайте це відстань на колі, починаючи з осьової, а потім переносячи циркуль в вийшла точку пересеченія.Повторіте ці всі дії дзеркально, щоб розбити окружність на 10 однакових частин.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=B_zGg-XKSnM