Як поміняти гальмівний диск. чи складно поміняти гальмівні диски і колодки.

Якщо не міняти гальмівні колодки вчасно, то вони можуть нанести шкоду гальмівним дискам , залишаючи на поверхні останніх подряпини, а це означає дорогий ремонт. Іноді зношений диск все ще можна відполірувати і привести в порядок, але якщо подряпини занадто глибокі, то виходу не залишається: гальмівний диск підлягає заміні. Якщо вас торкнулася ця проблема, то швидше за все, гальмівні диски доведеться міняти з обох сторін, так що засукаєте рукава, і до справи!
Вам знадобиться
  • - гальмівні диски
  • - набір гайкових ключів
  • - Рочной мотузка або дріт
  • - гальмівна рідина
  • - дрібнозерниста наждачний папір
  • - ремонтні підставки або домкрати
Інструкція
1
Підготуйте автомобіль. Для початку від'єднайте клеми від акумулятора. Пам'ятайте, що безпека - понад усе! Потім злийте гальмівну рідину з головного гальмівного ціліндра.Теперь підійміть передню частину автомобіля за допомогою ремонтних підставок або домкратів і зніміть колеса, скориставшись гайковим ключем.
2
Отсоедините супорти. Для цього вам необхідно буде відкрутити два болта, за допомогою яких вони зазвичай кріпляться. Болти найчастіше розташовуються у верхній і нижній частині деталі. Тепер обережно за допомогою міцної мотузки або дроту підвісьте супорт на довколишню деталь підвіски або рами, щоб він ні в якому разі не висів на гальмівному шлангу. Вийміть гальмівні колодки з супорта і огляньте їх. Найімовірніше, їх теж доведеться заменіть.Сніміте кріплення супорта з гальмівного диска, відкрутивши відповідні болти.
3
Зніміть гальмівний диск із маточини колеса. Просто потягніть деталь на себе. Якщо ж гальмівний диск застряг, вставте в отвори на ньому два болта і затягніть їх ключем. Після цієї операції диск звільниться, і ви зможете продовжувати ремонт.
4
Підготуйте новий гальмівний диск. Цю деталь не можна ставити на автомобіль просто діставши з коробки. На заводі гальмівні диски покривають захисною змазкою, щоб оберегти метал від корозії. Наша задача полягатиме в тому, щоб це покриття видалити. Скористайтеся мелкоабразивной наждачним папером, за допомогою якої і періть мастило з диска плавними круговими рухами.
5
Встановіть новий гальмівний диск на маточину. Тепер, коли новий гальмівний диск на місці, прийшов час ставити на місце супорти. Для початку, встановіть на гальмівний диск кріплення супортів, потім вставте нові гальмівні колодки в супорти і закріпіть супорти на гальмівних дисках.
6
Поставте колеса. Після того, як ви закінчили роботу з гальмівними дискам і, просто поверніть колеса на їх колишнє місце і закріпіть болтамі.Залейте в систему гальмівну рідину та підключіть клеми аккумулятора.Теперь потрібно прокачати гальмівну рідину по всій системі, щоб там не залишилося бульбашок повітря: просто сядьте за кермо і натискайте на педаль гальма доти, поки по відчуттях вона не стане твердою.
Зверніть увагу
Перш, ніж починати такий серйозний ремонт, найкраще народжувати інструкцією до вашого автомобіля: в загальних рисах процес заміни гальмівних дисків однаковий для всіх автомобілів, але у кожної конкретної марки і моделі можуть бути специфічні особливості.
Корисна порада
На деяких автомобілях дискові гальма стоять як спереду, так і ззаду, що, втім, означає, що тепер ви зможете поміняти і їх теж, так як порядок дій приблизно однаковий.