Як поставити мат в шахах. Як поставити мат турою і ферзем.

Щоб вигравати в шах мати , недостатньо вивчити, як ходять фігури. Початківці шахісти нерідко втрачають інтерес до гри, бо не уявляють, як домогтися результату. Почати слід з вивчення сили кожної фігури. Потім освоїти взаємодія декількох з них. І лише після цього грати всіма фігурами.
Інструкція
1
Навчіться ставити мат двома турами. Чи не задійте свого короля. У суперника на дошці повинен бути тільки один король, більше ніяких фігур.Мат - це такий стан на дошці, коли король суперника знаходиться під боєм вашої фігури, вона йому загрожує, тобто готується зрубати. І йому нікуди піти. Все що знаходяться поруч з королем поля зайняті або також знаходяться під боєм ваших фігур. Оскільки король не рубають, такий стан фігур означає кінець шахової партії, тобто мат. Якщо ж ваша фігура загрожує королю, але йому є куди піти, це не мат, а шах. Після нього король йде і партія продолжается.Чтоби побачити мат двома турами, поставте короля суперника на край дошки, з будь-якого боку. А свого короля поставте на протилежний край, він не знадобиться. Тепер однією турою "відріжте" ворожого короля від решти частини дошки, щоб він міг ходити тільки по клітках на останній лінії. Для цього тура повинна стояти на передостанній лінії. А другу човен поставте на одну лінію з королем, щоб вона загрожувала королю і тримала під контролем всі поля останньої лінії. Це і є мат. Тільки розташовуйте свої тури якнайдалі від короля, щоб він їх не зрубав за один ход.Теперь поставте короля суперника в центр дошки. Робіть по черзі ходи і добийтеся положення мату, яке ми розібрали.
2
Освойте мат ферзем і турою. Умови залишаються колишніми, як у першому кроці. За аналогією спочатку придумайте положення фігур, при якому видно мат. Потім поставте короля суперника в центр дошки і робіть ходи по-черзі, домагаючись мату.
3
Навчіться ставити мат королем і ферзем. Тепер ваш король буде активно брати участь в грі.
4
Поставте мат королем і турою. Без допомоги короля тура не впорається.
5
Освойте мат двома слонами. Це трохи складніше, але ви впораєтеся. Король також допомагає слонам.
6
Потренируйтесь ставити мат слоном і конем. Це найскладніший варіант для початківців. Король поруч.
7
Пробуйте різні поєднання фігур. Ставте мат ферзем і слоном, ферзем і конем, двома слонами і турою. Придумуйте різні умови, щоб випробувати силу фігур. Два коня не можуть поставити мат, навіть за допомогою свого короля.
Зверніть увагу
Якщо будете тільки грати, недалеко просунетеся. Є стандартні шахові задачки на мат в 1 хід, мат в 2 ходи, мат в 3 ходу. Прорешать їх по шаховій книзі для початківців. Ваш рівень швидко вирастет.Шахматная партія може закінчитися не тільки матом, але і патом. Пат - це положення, коли ваш суперник повинен робити хід, але ходити йому нікуди, всі поля зайняті. І його король не перебуває під боєм, тобто немає шаха. Уникайте положення пата, в цьому випадку партія закінчується внічию.
Корисна порада
Вчіться ставити мат сильному шахісту, тому що він буде вибирати найкращі ходи і довше пручатися. Здолаєте його, зможете грати всіма фігурами.