Як перевірити мікрофон. Як перевірити мікрофон працює.

Перед початком використання слід перевірити мікрофон, оскільки багато з нас не раз стикалися з проблемою некоректних налаштувань. Розглянемо деякі способи перевірки працездатності мікрофона.

З'єднання: Часом такі помилки - просто невеликий недогляд. Перевірте ще раз, що мікрофон застромлять в необхідний порт. Це може зберегти вам час на діагностику проблеми.

Мікрофони USB: Спробуйте змінити порти. Якщо порт спереду - перемкніть на той, що ззаду. Якщо ви користуєтеся хабом, спробуйте без нього.

Перевірте драйвери: При необхідності оновіть їх через офіційний сайт виробника вашого устройства.Удостоверьтесь, що ваш мікрофон зконфігурований в Windows згідно з правилами:

 1. Пуск - Панель управління - Мультимедіа - Голос
 2. За допомогою функції «Запис голосу" перевірте, що "Пристрій за замовчуванням" зафіксовано на INPUT вашої звукової карти
 3. Клацніть Гучність
 4. За допомогою повзунка гучності, упевніться, що параметр "Гучність мікрофона" розташований близько до верху.
 5. Закрийте настройки гучності і клацніть по «Перевірити обладнання», щоб подивитися установки
 6. Якщо працює неправильно, поновіть драйвери.

Практично всі пакети драйверів включають ПЗ. Іноді такі програми намагаються взяти управління аудіопристроями в свої руки. Наприклад, це Creative Mix Console і RealTek HD Audio Manager. Тут теж потрібно перевірити мікрофон і його настройки. Якщо включені якісь непотрібні поліпшення, спробуйте їх вимкнути. Можливо, проблеми зникнуть. Перевірка настройки мікрофона в грі: Якщо підключено все правильно, то потрібно перевірити настройки мікрофона в грі. Мікрофон не працює в режимі «Спектатор» .Закройте додатки, які можуть конфліктувати: Skype, TeamSpeak, Ventrilo та ін. Низька якість голосу може виникнути з кількох причин:

 • Зворотній зв'язок/відлуння Рекомендується використовувати гарнітуру з навушниками.
 • Низька гучність Ряд мікрофонів вимагає посилення. Це можна перевірити так:
 1. Пуск - Панель управління - Мультимедіа - Голос
 2. За допомогою функції «Запис голосу" перевірте, щоб "Пристрій за замовчуванням" було зафіксовано на INPUT вашої звукової карти
 3. Натисніть Гучність
 4. Налаштуйте гучність на 50-85%.
 5. Клацаємо «Додатково»
 6. Позначте + 20db mic boost.
 • Тріск/спотворення Перевірте з'єднання мікрофона до комп'ютера. Якщо з'єднання нещільне, це може бути приводом низької якості голосу. Також потрібно переконатися, що мікрофон знаходиться не надто близько до рота. Мікрофон повинен знаходитися на відстані 2-2,5 см
Якщо вам для тих чи інших цілей потрібно додати відлуння на звук в мікрофоні, запасіться терпінням, оскільки настройка звукових пристроїв завжди довгий і складний процес.
Вам знадобиться
 • - мікрофон.
Інструкція
1
Відкрийте настройки аудіосистеми на вашому комп'ютері. Для цього зайдіть в панель управління і виберіть пункт меню «Звуки і аудіопристрої». У новому меню виберіть настройку аудіопристроїв. У який з'явився невеликому вікні на вкладці «Аудіо» налаштуйте другу зверху пристрій, натиснувши відповідну кнопку меню.
2
Позначте галочкою пункт додавання відлуння , застосуйте і збережіть зміни. Цей пункт може бути недоступний з деяких причин, в особливості якщо ваш мікрофон вбудований в ноутбук або веб-камеру.
3
Відкрийте в настройках звуків і аудіопристроїв на панелі управління пункт настройки звукової карти, якщо вона у вас вбудована в материнську плату, настройка буде називатися Realtek (HD Audio в деяких випадках). У вас відкриється велике вікно настройки драйвера вашого аудіопристрої. Перейдіть на вкладку конфігурації мікрофона і зніміть галочку з пункту «Придушення відлуння ». Перейдіть на вкладку налаштувань пристроїв виведення (колонок) і перевірте там настройки відлуння . Вони повинні бути відключені.
4
Якщо вам потрібно увімкнути функцію додавання відлуння в програмі звукозапису (знаходиться в стандартних додатках Windows), відкрийте пункт меню «Ефекти» та виберіть функцію «Додати відлуння » . Також деякі програми для редагування аудіозаписів виконують функцію додавання відлуння тільки на голос. Зверніть увагу на подібні програми виробництва Sony і Nero, вони найбільш якісно справляються з функціями обробки аудіо.
5
Якщо вам потрібно додавання відлуння на мікрофон при використанні будь-якої програми, відкрийте настройки її конфігурації і в пункті, пов'язаному з використанням мікрофона знайдіть потрібний вам параметр і застосуєте його, якщо такий є. Також деякі мікрофони, вбудовані у веб-камеру налаштовуються з програми драйвера.
Зверніть увагу
Будьте уважні при скачуванні програм для аудіообработкі, більшість з них небезкоштовно.