Як зробити дерев'яний човен самому. покажіть Як сделат дерев'яну човен.

Виживання в екстремальних ситуаціях вимагає певних навичок, і серед них важливим є вміння побудувати для себе укриття і транспорт, у разі непередбаченої або небезпечної ситуації. У цій статті ми розповімо про те, як зробити власними руками дерев'яну човен . Крім того, що ця інформація може виявитися для вас корисною в надзвичайному становищі, виготовлення такого човна стане відмінним розвагою для вас і ваших дітей у вільний час.
Інструкція
1
Для виготовлення човна заготуйте інструменти, а також дві дошки довжиною по 3,6 метрів. Ширина кожної дошки повинна становити 50 см, а товщина - 20 см. Візьміть дві допоміжних планки і розмістіть їх в такому положенні, щоб утримувати бруси для споруди човна - одна планка повинна розміщуватися трохи вище, а друга - трохи нижче.
2
Для носового скрепа човна випиляєте шматок бруса, а потім випиляєте кормову планку, довжина якої повинна скласти 60 см. Ширина планки для корми становить 25 см.
3
Кінці встановлених на каркасі дощок зведіть на носі майбутньої човни і закріпіть на брусі, випиляними для носового скрепа, за допомогою гвинтів. Протилежні кінці дощок, які опиняться на кормі, пригвинтите до планки корми.
4
Поверх кормової планки прикріпіть гвинтами дерев'яне сидіння. Таким чином, у вас вийшла основа для човна без дна. Для установки дна переверніть човен вверх дном і прикріпіть до неї дошки потрібної довжини і ширини, заповнивши порожній простір дна.
5
Потім візьміть паклю і, використовуючи тупе долото і киянку, щільно забийте клоччям усі щілини човна. Після заповнення щілин клоччям просмолити стики дощок. Зсередини човна на невеликій відстані від її дна закріпіть планки, які стануть основами майбутніх сидінь.
6
Поверх планок встановіть дошки для сидінь і пригвинтите їх. В останню чергу закріпіть на бічних сторонах човна кочета для весел.
У багатьох народів є легенди про дивовижні човнах, яким не потрібно було розвертатися в вузьких протоках, оскільки не було у них ні носа, ні корми. Були такі човни і на Русі. Робилися вони з цілого стовбура, найчастіше з липи або осики. Зараз таку історичну човен можна зробити тільки з декількох шматків, причому замість традиційних деревних порід для цієї мети використовується в основному сосна.
Вам знадобиться
  • - товсту колоду довжиною не менше 2 м;
  • - ялинові коріння;
  • - стамески:
  • - киянка;
  • - стрічкова пила;
  • - козли.
Інструкція
1
Щоб зробити довбанку з одного ствола, розпиляєте його поперек на 3 частини. Дві повинні бути однаковими по довжині, і кожна становить приблизно 1/6 частина від центральної дошки. В давнину люди визначали співвідношення частин емпіричним шляхом, але в основному передня і задня частини складали від 1/5 до 1/8.
2
Середню частину розділіть уздовж на 3 частини. Це будуть боковини і дно. На боковини йдуть опуклі дошки, на дно - плоска. Товщина її складає 5 см. Борта мають бути однаковими. На жаль, зараз дуже рідко можна знайти колоду достатнього розміру, тому човни роблять з декількох колод. Але в будь-якому випадку у вас повинна вийти плоска дошка та 2 симетричні боковини.
3
По внутрішній стороні борта такого човна проходить довгий жолоб. Видовбати його по всій довжині. Товщина дошки, яка у вас вийде в підсумку, становить 3-5 см. Вона повинна приблизно збігатися з товщиною дна.
4
З тих шматків колоди, що ви відрізали на самому початку, зробіть передню і задню частини човна. Далекі предки їх повністю видовбували, в тому числі і зовнішню частину. Але зовнішні шматки можна і відпиляти, надавши їм загострену форму. Приставте один до одного борта і дно так, як вони будуть розташовуватися при збірці. Приблизно подгоните до них загострені частини. Остаточну підгонку ви зробите, коли будете зшивати човен.
5
Якщо дотримуватися старовинною технологією, яка ще не так давно застосовувалася в північних районах, зшивайте човен ялиновими корінням. По всіх швах на рівному віддаленні від країв просвердлите невеликі отвори. Вони повинні знаходиться на однаковій відстані один від одного і розташовуватися так, щоб в результаті у вас вийшов шов, що нагадує «козлик».
6
Застосовувалася в старовину й інша технологія - човни зшивали дерев'яними цвяхами. На жаль, зараз таких не знайдеш. Але можна відійти від історичного способу і з'єднати частини вашого вироби звичайними цвяхами або залізними скобами.
7
Намітьте місця для банок. Їх зазвичай потрібно 2-3. Зробіть в місцях їх кріплення до бортів поглиблення відповідного розміру. Банки краще прибити, хоча можна використовувати те ж саме зшивання.
8
Перед тим як відправитися в плавання, з човном необхідно виконати ще кілька маніпуляцій. Досушити човен під дахом, в захищеному від протягів місці, інакше дерево деформується.
9
Потім просмолити човен. Цей процес має дві мети. Ви таким чином загерметізіруете отвори, які неминуче утворюються при зшиванні. А також смола захистить ваше виріб від впливу вологи.
10
Незалежно від того, робили ви човен з одного колоди або з декількох, вийде вона досить вузькою. Тому для стійкості до неї іноді прилаштовують балансир. Звичайні весла з кочетами в даному випадку не підійдуть, тому веслярі використовують короткі гребки. Їх можна вирізати з того ж дерева. Підійдуть і байдаркові весла.