Як розгладити складки на одязі. Як розгладити шви на сукню.

Чиста і випрасувана одяг - ознака охайності й акуратності людини. Здавалося б, немає нічого складного в тому, щоб погладити будь-яку річ праскою, але насправді в процесі розгладження складок на речах є маса тонкощів - особливо, коли йдеться про складні фасонах, тканинах, що вимагають дбайливого догляду, в'язаних речах, сукнях, ділових костюмах, і так далі. Про те, як правильно прасувати одяг, ми розповімо вам в цій статті.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся гладити річ з тонкої тканини, подбайте про те, щоб поверхня прасувальної дошки була досить товстою. Випрасувати білизну, складіть його в стопку і не прибирайте відразу в шафу - дайте речам охолонути. Перед тим, як прасувати білизну, збризніть його з пульверизатора.
2
Для того щоб випрасувати річ з сатину, зволожите тканину змоченою в теплій воді лляної ганчірочкою і пропрасуйте з вивороту. Не варто гладити шовковий одяг занадто часто - це шкодить її кольором і фактурою.
3
Для того щоб випрасувати в'язані, трикотажні і вовняні речі, накрийте їх вологою тканиною і покладіть на м'яку ковдру. Гладьте річ, злегка натискаючи праскою. При прасуванні синтетичних і мереживних речей не робіть температуру праски занадто високою.
4
Якщо ви прасуєте плаття і не хочете, щоб на лицьовій стороні були помітні сліди від швів, гладьте по черзі різні частини сукні - шви, потім поділ, виточки і залишився полотно. Почніть гладити плаття з вивороту, а потім переверніть його і пропрасуйте повторно.
5
Якщо білизна пожовкло через занадто високої температури праски, протріть пляму тканиною, змоченою в холодній воді, потім пропрасуйте теплою праскою.
6
Якщо у вас є речі з делікатних тканин, які взагалі не можна гладити, підвісьте їх на плічках під душем, щоб усунути всі складки . Не вичавлювати такі речі - дочекайтеся їх повного висихання у висячому стані.
7
В процесі прасування будь-якої речі почніть з проглаживания припусків на шви з виворітного боку, а потім разутюжьте комір і манжети із зворотного боку. Після цього перейдіть до лицьового боку речі і заутюжьте рукава.
8
Після рукавів пропрасуйте спинку, полички, плечові шви і виточки. Особливу увагу приділіть виточки - вони повинні бути пропрасована плоско і акуратно, щоб при прасуванні не сформувалося складок.
9
Усі наявні на речі декоративні складки , рюші, волани та мереживні елементи потрібно пропрасувати однаково разом з ділянкою тканини, до якого вони пришиті. Збірки і защипи при прасування укладаються на ребро, і потім запрасовують.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nAw20vjmNHI