Як виростити ананас.

Екзотичне рослину можна виростити з "хохолков" ананаса, які часто просто викидають після святкових застіль.

Підготовка до посадки

Коли нарізуєте ананас до святкового столу, зріжте розетку біля самої основи супліддя. Промийте її в рожевому розчині марганцівки. Зріз присипте деревною золою і залиште підсохнути приблизно на 5 часов.Подберіте квітковий горщик місткістю не більше 0,6 л. Складіть грунтосуміш з дернової землі, листового перегною, торфу і піску в співвідношенні 1: 2: 1: 1. У горщик насипте дренаж, потім підготовлений грунт на 2/3 об'єму. Зверху насипте шар з піску і листового перегною в рівних пропорціях. Шару в 3 см буде цілком достатньо. Посередині зробіть поглиблення, діаметр якого трохи більше розміру розетки. Насипте в нього трохи подрібненого деревного вугілля (це необхідно для того, щоб дінці НЕ підгнивати).

Посадка ананаса

Розетку опустіть в підготовлену лунку і примніть грунт навколо нього. Грунт зволожите. Надіньте на горщик з розеткою ананаса поліетиленовий пакет і поставте його в тепле, світле місце. Рослина дуже добре вкорінюється при температурі 25-27 градусів, однак врахуйте, що потрібно буде набратися терпіння, оскільки корінці і паростки почнуть з'являтися тільки через 1,5 - 2 місяці. Пакет зніміть тільки через 2 місяці після вкорінення.

Догляд за ананасом

Для гарного росту рослині потрібно тепло, якщо температура нижче 18 градусів, ананас перестає рости і гине. Поливати екзот потрібно теплою відстояною водою, можна підкислити її лимонною кислотою, рослині це дуже подобається. Кожні 2 тижні робіть підгодівлі рідкими комплексними удобреніямі.Прі хорошому догляді рослина почне плодоносити на третій-четвертий рік після посадки. Якщо рослина не дає урожай, його можна і змусити цвісти примусово. Для цього ананас потрібно обкурювати. На горщик з рослиною необхідно надіти щільний пакет, а поруч покласти кілька паруючих вугілля на 10 хвилин. Процедуру слід повторити 2-3 рази з інтервалом в тиждень. Після цього через 2 місяці з розетки з'явиться суцвіття, а ще через 4 місяці ви отримаєте зрілий ароматний плід.