Як пришивати підкомірці. Як пришивати комір на військову форму.

У будь-якого коміра завжди є підкомір - підшивання елемент, який пришивається до коміра із зворотного боку. Підкомір дозволяє зберігати форму і чистоту коміра, як в звичайних предметах одягу, так і у військовій формі. Коли мова йде про військове кітелі, підкомірець на ньому потрібно міняти щодня, і з цієї статті ви дізнаєтеся, як правильно пришивати його до коміра.
Інструкція
1
Підготуйте підшивання матеріал і пропрасуйте його праскою. Потім пропрасуйте комір кітеля. Візьміть міцну білу нитку довжиною близько 100 см і вручну починайте пришивати підкомірець до коміра з виворітного боку так, щоб стібки і хід нитки не були видні з лицьового боку.
2
В пришиванні підкомірця вам може допомогти ручної потайний шов, непомітний зовні. Втикайте голку в тканину в парі міліметрів від того місця, де щойно вийшла нитка. Зробіть 12 стібків зверху, так, щоб довжина кожного стібка становила 2-3 см, а потім 6 стібків знизу. Зверху і спереду підкомірець повинен виступати на міліметр.
3
Ви можете шити підкомірці самостійно, а також за відсутності такої можливості ви можете придбати готові підшиті підкомірці в магазинах відповідної спрямованості.
4
У військових навчальних закладах усіх курсантів планово навчають процедурі пришивання підкомірця, і при хорошому навичці у вас піде на його підшивання не більше години.
5
За всіма правилами підкомірець повинен бути чистим, білосніжним і акуратно пришитим. Тому, незважаючи на те, що старі підкомірці можна прати і використовувати повторно, рекомендується завжди пришивати свіжі білі підкомірці .
6
Також рекомендується використовувати як матеріал для підкомірців щільну білу тканину, куплену для цього спеціально, складену вдвічі. Матеріал, складений удвічі, відрізняється підвищеною міцністю.
Комір-стійка не виходить з моди вже кілька десятиліть. Такий комір може бути на пальто, сукню, жакеті, куртці. Шиють його з тієї ж тканини, що й інше виріб.
Вам знадобиться
  • Сукно або драп, з якого шиється пальто
  • Дублерин
  • Клейова кромка
  • Праска
  • Булавки
  • Швейна машинка, голки, нитки
Інструкція
1
Викроїте комір. Для цього знадобиться викроїти два прямокутника, довжина яких дорівнює обхвату шиї, а ширина - висоті стійки. Подгоните його розміри по викрійці. Не забудьте про припуски на шви. Додайте також потрібну кількість сантиметрів на застібку, якщо це необхідно.
2
Сформуйте стійку за допомогою праски.
3
Проклейте всі деталі коміра дублерина.
4
Приклейте по нижньому зрізу клейову кромку. Якщо комір складається з двох деталей, клейова кромка приклеюється і по верхньому краю.
5
Сколите частини коміра булавками лицьовими сторонами всередину і прострочіть. Витягніть булавки, зробіть надрізи на закруглених місцях і разутюжьте шов.
6
обшиті краю коміра. Зробіть насічки по кутах. Виверніть його на лицьову сторону. Пріутюжьте комір, виправляючи кути.
7
Почніть вметивать комір з підкомір - тієї частини, яка буде всередині. Робота йде на виворітного стороні. Приметайте і прітачать підкомір до полички і спинці.
8
Приметайте і прітачать зовнішню частину коміра до подбортах і підкладці. Разутюжьте припуски.
9
Складіть припуски разом і скріпіть їх вручную.Виверніте комір на лицьову сторону і приутюжьте.
Зверніть увагу
Якщо пальто шиється з тканини з малюнком, комір, можливо, доведеться робити не з двох, а з чотирьох деталей. Це буде потрібно для того, щоб підігнати малюнок коміра і інших деталей. Перед тим, як кроїти комір, може виникнути необхідність змінити викрійку. Комір-стійку можна кроїти і однією смужкою, якщо кути оформляються як прямі. Її ширина дорівнюватиме двом розмірам висоти стійки плюс припуски на шви. Такий варіант зручний для виробів з товстої тканини.
Корисна порада
Нижній комір в деяких зимових моделях робиться з товстої підкладкової ткані.Сформіровать стійку необхідно до того, як ви проклеївши її дублеріном.Для пальто з тонких тканин можна використовувати клейовий флізелін. Клейова кромка приклеюється так, щоб вона на кілька міліметрів відступала від зрізу. При шиття вона потрапила під строчку і трохи виступала з-під неї в сторону припуску.