Як привчати дитину до порядку. Як зробити будиночок для барбі своїми руками.

Багато батьків скаржаться на те, що їхні діти - нечупари. Не бажають прибирати у себе в кімнаті, відмовляються помити посуд, розкидають всюди речі. Однак діти не народжуються з умінням наводити порядок, їм потрібно прищеплювати необхідні навички. Тому, замість того, щоб лаяти дитини за розгардіяш, краще подумати, як навчити сина або доньку доглядати не тільки за собою, а й за своїм житлом. Зробити це реально, якщо запастися терпінням, а головне - показувати позитивний приклад. Тому що навряд чи у безалаберної мами, котра забула, що таке чистота і порядок, виросте дочка-чистюля ...
Інструкція
1
Привчати дитини до порядку потрібно з раннього віку. Як правило, діти починають проявляти інтерес до маминих занять прибиранням вже на другому році життя. Не варто перебивати у них зацікавленість, говорити «відійди, не заважай!». Краще дайте дитині маленьку ганчірочку, нехай теж возить їй по підлозі або «протирає» шафу. За допомогою цих ігрових рухів ваш син або дочка з самого дитинства звикнуть наводити чистоту в будинку.
2
Для дітей таке нудне заняття, як прибирання, має асоціюватися з чимось приємним. Тому щовечора ви можете влаштовувати «хвилинку чистоти». Робіть їх у вигляді свята: включайте веселу музику, надягайте на дитини спеціальний костюм «Супер-чистюля» (це можуть бути просто шортики і майка, або фартушок з банданою, залежно від того, що малюк робить) . Як командир корабля (квартири), давайте своєму супергероєві завдання: скласти всі іграшки, протерти пил, витерти зі столу ... Бажано, щоб щовечора ваші завдання з наведення чистоти були різними, інакше дитина швидко занудьгує. І відводите на прибирання-гру не більше 15 хвилин. Але - щодня.
3
Порядок - занадто загальне поняття для дітей, деякі не розуміють, з чого воно повинно складатися. Тому полегшите своєму чаду задачу. Не кажіть «наведи порядок», а пояснюйте по пунктам, що потрібно зробити, щоб у будинку була чистота. Наприклад: спочатку протри пил з полиць, потім розстав на них книги та іграшки, потім прибери одяг у шафу і склади її акуратно ... Якщо ваша дитина вже добре читає, пишіть йому план на день і вішайте його на чільне місце. Особливо добре такі чіткі завдання засвоюють хлопчаки.
4
Ви повинні стати для свого малюка головним прикладом по наведенню порядку в домі. Якщо хочете, щоб дитина перестала захламлять простір навколо, покажіть йому, як потрібно робити. Тримайте в чистоті квартиру, а головне - робіть прибирання на очах у сина чи дочки. Інакше вони будуть рости в упевненості, що пил зникає і посуд миється сама собою. З раннього дитинства під час приборки давайте їм доручення: подати совок, прополоскати ганчірку, поставити на місце книгу, полити квітка з лійки. З віком завдання мають ускладнюватися, але поступово. Не варто берегти дитини від домашньої праці років до десяти, а потім раптом накидатися на нього зі звинуваченнями, що він нічого не робить по дому.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UHfDvi-etSk