Як вибрати проектор. вплив проектора на зір.

Якщо ви - затятий кіноман чи просто любите дивитися фільми вдома в хорошій якості, то вам необхідно купити відеопроектор. З цієї статті ви дізнаєтеся, як самостійно вибрати проектор для будинку.

Принцип роботи проектора полягає у тому, що світло від лампи формує картинку на екрані, проходячи через певні елементи. Залежно від того, які це елементи, проектори діляться на LCD (рідкокристалічні) і DLP (мікродзеркальні). Обидва типи проекторів мають свої переваги і недоліки. Перевагами LCD-проекторів є щадне вплив на зір і компактність. З недоліків можна згадати недостатньо насичений чорний колір. Головним достоїнством DLP-проекторів є більш висока якість зображення, а недолік полягає в тому, що очі сильно втомлюються при довгому перегляді. Розглянемо основні характеристики проекторів, на які необхідно в першу чергу звернути увагу при покупці. По-перше, базове графічне дозвіл. Воно вказує на число точок по горизонталі і вертикалі і буває, як і у моніторів, від 800х600 до 1600х1200. Чим вище дозвіл, тим краще якість зображення. Для проектора, використовуваного в домашніх умовах, достатньо буде дозволу 800х600.Во-друге, яскравість. Безумовно, чим яскравіше проектор, тим краще для сприйняття. Але для домашнього використання буде цілком достатньо 1000 люмен.В-третє, контрастність. Чим нижче показник контрастності, тим більше вірогідність того, що темні сцени у фільмі можуть бути просто не видно. Тому оптимальним є показник контрастності від 1000: 1 і до 2000: 1.Помімо основних, при покупці проектора варто врахувати і деякі другорядні характеристики:

  • Геометрична корекція зображення. Ця функція допомагає відкоригувати зображення відносно центральної осі екрану.
  • Термін служби лампи. Зараз в проектори поміщають довговічні лампи, розраховані на 2000-4000 годин. Але врахуйте, що заміна лампи коштуватиме вам недешево.
  • Засоби управління проектором. В комплекті є пульт дистанційного керування. В даний час все більше проекторів мають комп'ютерне управління.
  • Сумісність з відеостандартами.

І наостанок: щоб вибрати проектор «під себе», радимо вам безпосередньо перед покупкою додатково проконсультуватися з продавцем.