Як привчити хвилястого папугу до рук. Як навчіти папугу купатися.

Усі власники хвилястих папужок хочуть бачити в них більше одного, ніж просто красиву декорацію в квартирі. Щоб ця тямуща пташка пішла на контакт, потрібно докласти деяких зусиль. Після покупки хвилястий папужка розгублений і наляканий, опинившись в незнайомому місці. І якщо набратися терпіння і не форсувати події, то незабаром він буде сам з задоволенням сідати на плече власнику.
Інструкція
1
Щоб птах відчувала себе впевненіше, клітка для папугу ставиться на рівні очей. У перші дні її прибирають тільки через піддон і дають корм без різких рухів.
2
Коли папужка не почне лякатися прибирання, потрібно під час його годування стояти біля клітки і розмовляти ласкавим голосом, називаючи кличку.
3
Надалі можна запропонувати ласощі папузі через прути клітки. Щоб птах спокусилася взяти корм з руки, їй дають найулюбленіші насіння або овочі.
4
Коли папужка буде брати насіння з долоні, відкривають клітку і просовують руку з ласощами всередину. Тут важливо проявити терпіння, протягувати руку ближче до птаха не треба, цим можна її налякати. Наважившись, він сам підійде, а з часом буде охоче забиратися на долоню.
5
Коли хвилястий папужка не боятиметься рук, його можна брати і виносити з клітки, відпускати політати, садити на плече. Слід запам'ятати одне правило - не годувати папугу поза клітиною, інакше він не захоче туди повертатися.
Корисна порада
Привчати папугу брати корм з рук краще в ранкові години перед кормленіем.Когда відпускаєте птицю політати, особливо в перший раз, не забудьте закрити кватирку, прибрати небезпечні гострі предмети, закрити ємності з водою.
Папуга птах далеко не дурна. Тому, якщо Ви вирішили заручитися її любов'ю і прихильністю, починайте готуватися грунтовно.

Щоб приручити папугу потрібно не дуже багато зусиль, потрібна їх регулярність. Тільки регулярні тренування зроблять Вас членом зграї і довіреною ліцом.Для початку вам потрібно привчити папугу до Ваших рук. Для цього почніть з простого - спробуйте погодувати папугу з руки. Спочатку птах буде довго топтатися на місці і роздумувати, цей процес може зайняти досить тривалий час. Прогресом стане момент, коли птах почне брати їжу з руки відходити і є її осторонь. Тільки за допомогою їжі Ви зможете привчити папугу до рук. Якщо папуги не звикне до Ваших рукам, то і подальша дресирування бесполезна.Допустім, що Ви досягли успіху і птах почала їсти, не сходячи з Вашої руки. Наступний етап, це привчити папугу залишатися на Вашій руці або плечі під час Вашого руху. Довірити своє пересування в просторі чужому суті, це знак великої довіри. Тим більше для птіци.Далее найголовніше. Щоб приручити папугу остаточно, він повинен прийняти Вас в сім'ю-зграю. Явним проявом визнання стане той факт, що птах дозволить гладити крила і голову. Якщо вона реагує на подібні ласки агресивно, значить ще не час і варто продовжувати годувати з рук.Полезно знати, що навіть у самого дрібного папугу дуже щільний дзьоб. Якщо папуга жако може без проблем відкусити мочку вуха у невподобаної гостя, то хвилястий крихітка, може також завдати значної шкоди. Приміром, відомі випадки, коли такі папуги прокушували палець кривднику. Не сваріться з папугою, він запам'ятає і обов'язково отомстіт.Решілі дресирувати птицю, спочатку її приручіть. Приручений папуга починає куди активніше працювати «зі своїми». Уроки з дресирування краще проводити на голодний шлунок, використовуючи в якості винагороди їжу. При такій розстановці сил, птах швидше метикує, і Ви досягнете напрацювання навичок.