Як навчити команді голос.

Навчити команді «Голос» можна будь-яку собаку, незалежно від того, любить вона гавкати чи ні. Головне, виробити в ній зв'язок її гавкоту з яким-небудь видом заохочення. Кілька таких уроків, і у собаки сформується стійкий рефлекс подавати голос по команді .
Інструкція
1
Починається дресирування собаки з того, щоб спровокувати її на гавкіт. Наприклад, можна подражнити вкусняшки. Якщо собака голодна, то вона обурено починає гавкати. В цей час вимовляється команда «Голос» і віддається ласощі.
2
Можна роздратувати собаку іграшкою, наприклад, предметом для апорту. Їм махають над головою собаки, але не кидають. Собака починає стрибати і гавкати. Вимовляється команда «Голос».
3
Якщо собака все-таки довго не хоче гавкати, то можна дати їй схопити предмет зубами, але не віддавати, а почати дражнити. Коли тварина зовсім розсердиться, тоді вирвати предмет з пащі і підняти над собакою. За подальшим гавкотом подати команду «Голос» і заохотити собаку ласощами.
4
Собака протягом дня час від часу гавкає на звук стуку в двері, на щось, її насторожило. Важливо тільки підстерегти цей момент і вчасно подати команду. І звичайно, не забути похвалити вихованця і дати йому ласощі.
5
Можна зібратися на очах собаки на прогулянку, вийти за двері і злегка прикрити її перед носом у собаки, залишивши щілину. А потім покликати вихованця до себе. Лай послідує негайно. Далі вимовляється команда «Голос» і дається ласощі.
6
Навчити собаку командам не складно. Головне, бути терплячим і чітко відокремлювати грань дозволеного. Не можна вчити гавкати собаку на перехожих, особливо дітей.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uM2f5L1Ljrw