Як написати рецензію для дипломної роботи.

Відгук керівника на дипломну роботу - це ще півкроку до її успішному захисті. Завершальним етапом підготовки диплома є рецензія на нього, яка представляє собою характеристику наукової роботи незалежним фахівцем. Як правило, це викладач іншої кафедри або керівник підприємства, на прикладі якого була підготовлена дипломна робота.
Інструкція
1
Зазвичай рецензента підбирає кафедра, що випускає студента. Але буває, що пошуком доводиться займатися самостійно. При цьому слід знати, що рецензія на диплом складається за певними правилами.
2
В рецензії обов'язково вказуються наявність відповідності меті дипломної роботи та її змісту. При цьому оцінюється рівень підготовки студента з даного питання, а також ступінь вивченості проблеми. Далі зазначається актуальність розглянутої теми, методи і поняття, застосовані в аналізі питання, правильність і широта їх застосування.
3
Крім того, вказується глибина і повнота розгляду теми, відповідність матеріалу дипломної роботи її темі, а також досягнення мети і завдань. В рецензії слід зазначити і результати, отримані студентом при підготовці диплома, а також сферу їх застосування, актуальність і можливість подальшого використання, тобто практична значимість висновків.
4
Після чого оцінюється загальну грамотність дипломної роботи , акуратність, відповідність її рівню підготовки автора. Крім того, слід при написанні рецензії виділити, якщо мають місце, відмітні особливості дипломної роботи , а також її унікальність і гідності.
5
В рецензії повинні бути присутнім і зауваження фахівця, що вказують на недоліки дипломної роботи , їх масштаб і вплив на оцінку, яка свідчить про підготовку студента за фахом.
6
Після цього рецензент робить висновок, чи заслуговує випускник даної кваліфікації, вказується можливість для підготовки на основі дипломної роботи кандидатської дисертації, а також рекомендації студента для вступу в аспірантуру.