Як розплатитися з боргами. Як розрахуватися з кредитами.

При ліквідації боргів є дві небезпеки. Перша з'являється, коли людина бере нові борги, щоб розрахуватися за старими кредитами. Боргова яма не зменшується, а сил і мотивації стає менше. Друга небезпека пов'язана з тим, що людина працює і не бачить віддачі від своїх зусиль. Борги зменшуються, але накопичень не відбувається. Коли всі борги погашені, людина залишається з порожніми руками. Тому почуття нестабільності не проходить і руйнується впевненість в собі. Щоб уникнути цих небезпек, скористаємося порадами Бодо Шефера, які він описує в книзі "Шлях до фінансової незалежності".
Інструкція
1
Перелічіть, які переконання привели до того, що ви опинилися в боргах. Внутрішні переконання управляють нашими вчинками. Проаналізуйте, звідки взявся борг і що ви тоді вважали правильним.
2
Напишіть, на що міняєте ці переконання. Їх необхідно змінити, щоб не наробити нових боргів. Визначте інші правила гри, яких будете неухильно дотримуватися.
3
Перелічіть постійні витрати. Треба мати чітке уявлення, скільки грошей щомісячно доведеться виплачувати. Зараз не враховуємо боргів. Просто постійні поточні витрати. Щоб борги не накопичувалися, ці суми треба виплачувати з кожного надходження грошей. Запишіть квартплату, витрати на транспорт, витрати на харчування та інші необхідні для життя платежі. Чітко визначте межі, яких не будете переходити.
4
Добийтеся повернення коштів від боржників. Згадайте, хто тримає вас в напрузі. Зустріньтеся і поговоріть серйозно. Призначте конкретний термін. Доможіться періодичних часткових виплат.
5
Поговоріть з кредиторами. Ідіть назустріч труднощам. Такі розмови можуть здаватися неприємними. Але люди будуть бачити, що ви не уникаєте своїх зобов'язань. Скажіть чесно, що віддавати зможете по частинах.
6
Слідуйте правилу 50/50. З кожної зарплати виплачуйте суму, розраховану на 3-му кроці. Потім решту грошей ділите на 2 частини. Одну з них використовуйте для погашення боргів. Другу - сберегайте. Це дозволить вам одночасно і звільнятися від боргів, і відчувати впевненість у майбутньому у зв'язку з ростом заощаджень.
7
Підніміть планку вище. Вимагайте від себе більшого доходу. Шукайте нові можливості. Розвивайте навички. Робіть це так швидко, як тільки зможете.
Зверніть увагу
Чи не звинувачуйте ні себе, ні обставини. Не шукайте співчуття. Негативні емоції не допоможуть вам ліквідувати борги.
Корисна порада
Проявіть дисципліну. Система допоможе довести справу до кінця. Збирайте чеки навіть від покупок їжі. Контролюйте всі грошові потоки.
Ситуації бувають різні, і кожен, навіть самий грамотно продуманий план може бути перекинутий непередбаченими обставинами. Наприклад, законослухняний позичальник може раптом серйозно захворіти або навіть позбутися роботи, і йому предстоітстолкнуться з неабиякими проблемами при погашенні кредиту. Що можна зробити в такій ситуації?
Інструкція
1
Для початку, не потрібно панікувати, в відчай посипати голову попелом або починати сушити сухарі. Краще об'єктивно оціните свою ситуацію і плани виходу із ситуації. Перекредитування - бігти в інший банк за новим кредитом і влізти в ще одні борги для того, щоб покрити старі - це не найкращий варіант. Також не варто впадати в крайнощі і рятуватися від кредиторів в лісах, освоюючи екстремальне виживання в тайзі. Більш розсудлива варіант - звернутися в свій банк і спробувати разом вирішити проблему. Адже якщо міркувати логічно, банк (з одного боку) зацікавлений в тому, щоб позичальник цілком розплатився за кредитом, і (з іншого боку) зайві судові розгляди йому не потрібні.
2
Що може запропонувати банк в якості виходу з ситуації, що склалася? Варіант 1. Надати відстрочку виплат по кредиту, надавши вам можливість протягом деякого часу відновити свою платежеспособность.Вариант 2. Продовження терміну кредитування шляхом зміни графіка щомісячних платежів, при цьому зменшивши цим їх велічіну.Варіант 3. Конвертація кредиту в іншу валюту з метою зменшення розміру платежів.
3
Зі свого боку, ви, як позичальник, також повинні докласти всіх зусиль до вирішення проблеми. Якщо ваше фінансове становище погіршилося внаслідок хвороби, надайте банку всі необхідні довідки, які це підтвердять. Якщо вас звільнили, то постарайтеся влаштуватися на нову роботу, навіть якщо на ній менше платять або посада нижче попередньої - хоча б тимчасово, поки не погасите кредит. Поки ви будете підшукувати більш підходящий для себе варіант роботи, ви зможете впоратися з поточними платежами.
4
Якщо ви брали кредит на купівлю нової квартири, її можна здати в оренду або ж продати. Природно, останній варіант небажаний, особливо в умовах економічної ситуації в нашій країні, але в крайній ситуації це може виявитися єдиним виходом. Яке б рішення зі сформованої ситуації ви не вибрали, головне - не затягувати її, сподіваючись "на авось", а приступати до вирішення проблеми відразу. Але перш, все як слід обдумайте і зважте.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=z01GYeK1qIg