Як привчати дитину їсти ложкою.

Ще недавно ваш малюк не вмів тримати в руках ложку, а тепер впевнено орудує їй, правда, іноді не за призначенням. Щоб привчити дитини їсти самостійно, батькам потрібно чимало терпіння і старанності, як, втім, і самому малюкові.
Інструкція
1
Ознайомити дитини з ложкою слід, як тільки він навчиться її тримати. Одну ложку при цьому слід дати малюку, а другий мама годує дитини . Придбайте для малюка спеціальну дитячу ложечку, їх вибір зараз величезний. Але не перестарайтеся з деталями, адже призначення ложки полягає зовсім не в грі, тому і застосовувати її потрібно відповідно.
2
З цієї ж причини не дозволяйте дитині грати під час прийому їжі. Якщо у нього виникне бажання погодувати ляльку або ведмедика, нехай скористається для цієї мети іграшковими тарілочками і ложками після того, як поїсть сам. Малюк повинен засвоїти, що під час їжі не грають і не читають. Дозволивши дитині балуватися за столом, вам буде важче привчити його їсти самостійно.
3
Звичайно, перший час каші на стінах, підлозі та одязі крихти уникнути не вдасться. Але пам'ятайте, що так буде не завжди, а процес навчання без таких маленьких неприємностей просто не можливий. Тому придбайте малюкові фартушок, який захистить одяг маленького їдця. Не сваріть дитини за пронесена повз рота ложку з кашею. Підвищивши голос пару раз, ви відіб'єте у малюка бажання їсти самостійно, згодом привчити такого дитини до ложки набагато важче.
4
Привчаючи малюка їсти з ложки, коментуйте кожна ваша дія. Пояснюйте дитині, що і навіщо ви кладете на ложку, при цьому допомагайте йому зачерпувати їжу з тарілочки і підносити до рота. За кожне вдале рух хвалите. Не смійтеся над тим, як їсть малюк. Адже наступного разу він знову повторить розмазування їжі по столу і одязі, яке так розвеселило маму і тата.
5
Зазвичай знайомство малюка з ложкою починають, як тільки йому виповнився рік. Проте остаточно навик самостійного вживання їжі формується у дітей до двох років.