Як побудувати альпійську гірку самому.

Альпійські гірки, альпінарії, рокарії є популярними способами оформлення присадибних ділянок. Грамотно зроблені, вони не тільки виглядають красиво, але і завжди оригінальні, тому що неможливо створити дві абсолютно однакові альпійські гірки. Процес створення альпінарію трудомісткий, але результат буде коштувати ваших зусиль.
Вам знадобиться
  • дренаж (щебінь, бита цегла), великі камені, рослини для альпінарію
Інструкція
1
Виберіть підходяще для альпійської гірки місце. Воно повинно бути достатньо сонячним і перебувати в тому місці, де буде радувати око. Якщо ваша ділянка ще не дуже обжитий, подумайте, де зручніше розташувати доріжки, так щоб альпійська гірка згодом не заважала на проході.
2
Намалюйте проект майбутнього альпінарію. Пам'ятайте, що значну частину часу (осінь-весна) альпійська гірка буде позбавлена рослин, а значить, вона повинна бути прикрасою ділянки незалежно від її озеленення.
3
Підготуйте місце для альпінарію. Вирийте котлован, куди засипте дренаж (це може бути бита цегла, щебінка і навіть будівельне сміття).
4
Зверху засипте дренаж піском, а слідом - родючим грунтом.
5
Виберіть відповідні камені середнього і великого розміру. Камені не повинні бути правильної форми, природність і "дикість" - головні характеристики красивого альпінарію.
6
Укладайте яруси гірки знизу вгору. При цьому камені більшого розміру укладайте внизу, решта відповідно - чим вище, тим менше за розміром. Залишайте достатньо вільного місце для посадок і не домагайтеся чіткої симетрії, але не допускайте ситуації, коли в результаті створінь альпінарію камені виявляються хаотично розкидані серед заростей.
7
Після того, як ярус готовий, саджайте вибрані вами рослини. При виборі рослин враховуйте не тільки їх висоту, забарвлення, відповідність кліматичним умовам, а й ступінь залежності однієї рослини від сусідства з іншими.
8
Вибирайте в основному невисокі рослини. Хвойні допоможуть зробити ваш альпінарій зеленим цілий рік. Квітучі рослини вибирайте з урахуванням періоду їх цвітіння - краще щоб вони змінювали один одного все літо.
9
Після посадки рослин полийте гірку і в перший час поливайте досить часто. Необхідно також рихлити землю і прополювати бур'яни.
Корисна порада
Вибирайте камені відповідно розміру ділянки. Занадто великі валуни на маленькій ділянці зіпсують вид, а у зворотній ситуації камені просто загубляться на загальному ландшафті участка.Еффектнее всього альпінарії виглядають поблизу водойм.