Як прикріпити штори. Як натягнути волосінь для фіранки.

Часто ми більше уваги приділяємо вибору тканини для штори , її викрійці і поєднанню із загальним стилем інтер'єру квартири. А що особливого в тому, щоб повісити фіранку на вікно? Способів прикріпити штору існує декілька, і деякі з них надають одежинці для віконця особливий шарм.
Вам знадобиться
  • Штори і карниз
  • Стрічки з петлями
  • Люверси
  • Стрічка і пробійник для люверсів
  • Петлі з матерії
  • Ґудзики
  • Гачки
  • Металева струна
Інструкція
1
Пришийте з вивороту готової штори спеціальну стрічку з петлями для кріплення на стандартну гардину. Такі стрічки продаються в магазинах тканої фурнітури і в ательє для портьєр. Це - універсальний спосіб прикріпити штори будь текстури і зовнішнього вигляду. Сам по собі він декоративної функції не несе, але зручний у використанні. Стрічки з петлями дозволяють створювати на вікні будь драпірування.
2
Проробіть зверху штори круглі отвори, обрамлені люверсами - кільцями з різних матеріалів. Для цього купите в комплекті: люверси, люверсной стрічку-термоклейкі і спеціальний прилад-пробійник. Вибирайте матеріал для люверсів на свій смак. Можна зробити їх менш помітними, за кольором штор і карниза. Якщо ж хочете зробити акцент на люверсах, використовуйте фігурні, латунні, кольорові та інші декоративні накладки.
3
Робіть люверси на шторах в такій послідовності: • Зміцніть зверху завіси з виворітного боку стрічку для люверсів. З нею кільця будуть краще триматися і шторка буде драпіруватися більш естетично. • Розрахуйте потрібну кількість отворів в шторі і виконайте їх пробійником. Покладіть дві половинки люверса з двох сторін. Невеликий клацання - і кільця встановлені.
4
Використовуйте замість люверсів матерчаті петлі на ґудзичках. Для них зшийте красиві смужки підходящого розміру з основної портьерной тканини або підберіть матеріал до смаку - наприклад, з вертикальними смужками. Такі петлі виглядають дуже привабливо, особливо на фіранках без складок. Щоб ткані петлі краще ковзали по карнизу і довше служили, приклейте з їх внутрішньої сторони пластмасові дуги (їх також можна купити в магазинах тканин).
5
Сшейте для підвішування штор на круглий карниз петельки-зав'язки. Їх найкраще оформити у вигляді красивих бантів. Ковзати по гардинам вони будуть не дуже добре. Але виглядають такі бантики дуже мило, особливо в дитячій кімнаті або в спальні молоденької дівчини.
6
Можете підвісити фіранки за допомогою спеціальних металевих гачків. При їх використанні карниз вам взагалі не знадобиться. Прикріпіть гачки до стелі і акуратно нанизуйте на них портьєри з легкого ніжного матеріалу. Такий спосіб прикріпити штори дозволяє оформити інтер'єр в сучасному авангардному стилі.
7
Простягніть над віконним отвором металеву струну. На неї можна прикріпити штори гачками, кріпленнями від старого карниза або ж звичайними канцелярськими скріпками. В якості економ-варіанту (для дачі, тимчасового житла тощо) можна використовувати імпровізований «карниз» з дуже туго натягнутою волосіні.