Як побудувати курник для курей. розведення бройлерів.

Перш ніж будувати курятник, необхідно визначитися, в який час року ви збираєтеся утримувати в ньому курей. Для літнього утримання підійде курник з тесу. Важливо, щоб він не промокав, і не було протягів. Для утримання птахів в зимових умовах побудувати курник для курей необхідно ґрунтовно.
Інструкція
1
Перед тим, як побудувати курник для курей, точно розрахуйте його майбутній розмір. На три курки потрібно будувати один квадратний метр. Якщо ви збираєтеся мати наседок, то на одну квочку - один квадратний метр.
2
Зробіть фундамент майбутнього курятника. Заливати його потрібно вище, щоб всередину не потрапила вода при сході снігу. Зсередини обшийте фундамент теплоізоляційним і пароізоляційним матеріалом.
3
Стіни зробіть з будь-якого матеріалу. Вони повинні бути товстими. Додатково утеплите їх за допомогою теплоізоляційних матеріалів. Усередині майбутнього курятника обейте стіни дошками і побілити вапном на кілька разів. Білити стіни доведеться систематично, щоб уникнути розмноження мікробів.
4
Дах зробіть односхилий, це дозволить здешевити будівництво. Обов'язково покрийте її руберойдом, листами заліза або шифером.
5
Між дахом і курником закріпіть шар пароізоляційних матеріалів, а на нього постеліть шар теплоізоляції.
6
Вентиляцію зробіть витяжну. Передбачити її необхідно при зведенні стін курятника.
7
Пол можна зробити з щільних дощок. Якщо ви не хочете робити дощату підлогу, то щільно утрамбуйте його глиною.
8
Зробіть сідала з тонких брусків. Під сідалом встановіть піддони. Це допоможе при збиранні курятника.
9
По кутах готового курятника встановіть ящики, в які кури відкладатимуть яйця.
10
Якщо у вас є квочка, то встановіть їй окремий ящик далеко від сідало і в затемненому місці. Сам курник необхідно добре освітлювати. Для денного освітлення підійдуть вікна з шибками. У ранкові та вечірні години додатково включайте світло.
11
Для вигулу птахів обладнайте відгороджений вольєр. Обнести його можна сіткою рабицей. В літній час кури повинні мати вільний вихід в вуличний вольєр. Для цього внизу двері робиться лаз з дверцятами, щоб при необхідності курей можна було закрити.