Як прикурювати машину від машини.

Трапляється, що акумулятор автомобіля розряджається і підводить в самий невідповідний момент. Вам необхідно завестися і кудись доїхати, але немає часу бігти й купувати новий акумулятор? Якщо у вашому дворі або гаражі знайдеться доброволець із зарядженим акумулятором, то у вас є всі шанси завести машину .
Вам знадобиться
  • - машина-донор із зарядженим акумулятором
  • - комплект проводів з металевими зажимами на кінцях
  • - захисні рукавички
Інструкція
1
Приєднайте дроти. Попросіть свого сусіда підігнати його машину до вашої на достатню відстань, щоб з'єднати акумулятори. Зрозуміло, машини не повинні ні в якому разі стикатися: мало того, що це призведе до дрібного кузовного ремонту, так ви ще ризикуєте отримати коротке замикання замість працюючого двігателя.Теперь повністю вимкніть усі електроприлади обох автомобілів, заглушите двигун донора, підійміть капоти обох машин і надіньте захисні перчаткі.Прі допомоги одного з проводів з'єднайте клеми обох акумуляторів зі знаком "+". Другим проводом з'єднайте клему зі знаком "-" зарядженого акумулятора з опорою двигуна вашого автомобіля або блоком циліндрів. Робіть це на максимально можливій відстані від акумулятора. Клему зі знаком "-" вашого розрядився акумулятора залишаємо як є і не підключаємо її ні до чого.
2
Заведіть автомобіль-донор. Дайте машині попрацювати десять-п'ятнадцять хвилин: цього часу вистачить, щоб рівень заряду в вашому акумуляторі підвищився, і батареї вистачило енергії, щоб розкрутити стартер і дати іскру на свічки.
3
Заведіть свій автомобіль. Якщо стартер прокручується, але енергії все ще недостатньо, дайте акумулятору ще десять хвилин на подзарядку.После того, як ви все-таки завели свою машину , не поспішайте знімати дроти: дайте машинам попрацювати разом ще деякий час. Трьох хвилин буде цілком достатньо.
4
Увімкніть частина електроприладів свого автомобіля. Приміром, запустіть вентилятор і підключіть обігрів стекол. Не варто включати фари: при від'єднанні машини -донора може трапитися стрибок напруги, а це, при включених фарах, може коштувати вам нових лампочок.
5
Отсоедините дроти. Попросіть сусіда заглушити машину -донора, знову надіньте захисні рукавички і акуратно від'єднайте всі дроти: спочатку з клеми зі знаком "-", потім з клеми зі знаком "+". Не забудьте подякувати сусіда, а також купити собі по шляху новий акумулятор.
Зверніть увагу
До і під час процедури підзарядки стежте за тим, щоб дроти не стикалися з рухомими частинами двигуна!