Як обпекти глину. Як обпалювати глину будинку.

Випал глиняного вироби - завершальний і в той же час мало не найвідповідальніший етап його обробки. Від того, як ви впораєтеся із завданням, плід ваших праць розсиплеться на порох або радуватиме ще довгі роки.
Вам знадобиться
  • Муфельная піч, консервні банки, цеглу, дрова
Інструкція
1
Просушите виріб, перш ніж обпалювати його. Для цього залиште при кімнатній температурі в затіненому місці, далеко від нагрівальних приладів і протягів - щоб не було перепадів температури. Через сім днів можна завершити процес сушки в духову плиті - залишивши дверцята відчиненими, поступово підвищуйте температуру до 200 градусів протягом двох годин.
2
В ідеалі, випал глини повинен проводитися в муфельній печі. Такі печі можуть бути різних розмірів, в тому числі компактні, комфортно розміщаються навіть в кімнаті. Невеликі електричні печі цілком можна використовувати в що не відрізняються просторістю майстерень. Щоб обпекти виріб в такий грубці, підвищуйте температуру на 200-300 градусів кожні 4-5 годин. Коли максимальна температура складе 1000 градусів, починайте поступово знижувати її. Виймайте саморобку тільки після того, як вона остаточно охолоне. Час і температура випалу може варіюватися залежно від типу глини і розмірів предмета.
3
Якщо виріб некрупное і його не страшно зіпсувати, можна поекспериментувати і спробувати обпекти його на відкритому вогні. Візьміть дві бляшані консервні банки різного розміру. Шилом виконайте в них кілька отворів. Покладіть глиняний предмет в одну з них, другу надіньте зверху. Поставте банки з виробом на маленьку цегельну кладку і розкладіть навколо неї багаття так, щоб з усіх боків обсяг дров був приблизно однаковий. Обпалювати виріб, додаючи поліна. Коли вогнище прогорить і вугілля охолонуть, можна діставати саморобку.
Зверніть увагу
Слідкуйте, щоб глиняні предмети, перебуваючи в печі, не стикалися з її стінками і один з одним.
Корисна порада
Якщо у вас немає можливості купити піч для випалу, зверніться в майстерні - за помірну плату вони можуть обпекти виріб у своїй робочої печі.