Як розточити двигун.

Перелік робіт, пов'язаних з капітальним ремонтом двигуна, передбачає расточку блоку циліндрів і коленвала. Іноді подібна процедура виконується при форсуванні мотора з метою збільшення його потужності. Наприклад, перед участю в різних змаганнях.
Вам знадобиться
  • - набір слюсарного інструменту,
  • - комплект поршнів.
Інструкція
1
Ознаками необхідності проведення капітального ремонту двигуна є: підвищена витрата моторного масла і палива, а також нестійка робота двигуна в різних режимах. Як правило, подібні явища супроводжуються надмірним появою диму у відпрацьованих газах.
2
Для проведення зазначеного ремонту, двигун демонтується зі свого штатного місця і поміщається на верстак. Після чого він піддається детальної розбиранні.
3
Розібравши мотор, проводиться дефектовка всіх його деталей. Зношені - підлягають обов'язковій заміні, а дефекти, виявлені в блоці циліндрів, на коленвале і распредвали, усуваються шляхом розточення на спеціальних верстатах кваліфікованими фахівцями, до яких доставляється колінвал, распредвал і блок двигуна разом з новими поршнями, заздалегідь придбаними і призначеними для подальшої установки в мотор. Не забудьте прикрутити на місце нижні опори корінних шийок коленвала.
4
Після виконання робіт, пов'язаних з расточкой і хонингованием блоку циліндрів двигуна і колінчастого вала, фахівець зобов'язаний проінформувати власника про ремонтні розмірах вкладишів, призначених для установки на корінних і шатунних опорах коленвала.
5
Відновлений шляхом розточення блок циліндрів піддається подальшій збірці, але тепер вже форсованого двигуна.