Як навчити себе вчитися.

У наш час запорука успіху - гарну освіту. Кар'єра немислима за відсутності у працівника професійних знань. У Росії ж наявність вищої освіти - не просто одна з переваг перед конкурентами на ринку праці, як за кордоном; у нас вища освіта - необхідність як при влаштуванні на будь-яку привабливу посаду, так і для подальшого просування по кар'єрних сходах. Отримання освіти в Росії пов'язано з регулярною здачею іспитів. Причому готуватися до іспитів в більшості випадків доводитися самостійно. Таким чином, першочергове завдання для будь-якого розумного людини - самоосвіта. Як же навчити себе вчитися? Способів існує чимало, один з найбільш ефективних пов'язаний з контролем часу, тайм-менеджментом.
Вам знадобиться
  • Годинники, щоденник
Інструкція
1
Будь-яку складну проблему можна розбити на дрібні підзадачі, з якими буде досить просто впоратися. Заведіть собі щоденник і розбийте крупне навчальне завдання (наприклад, скласти іспит з історії чи вивчити математику) на легко досяжні цілі. Відведіть на кожну з цілей певний час. Пам'ятайте, що мета повинна бути легко досяжна, в іншому випадку розбивайте її на ще більш "маленькі шматочки".
2
Підходьте до процесу навчання творчо. Пробуйте різні місця вивчення матеріалу, різні джерела. Якщо раніше ви тільки читали - спробуйте писати і малювати. Не забувайте про те, що існують такі прекрасні способи навчання, як інтерактивні самовчителі, відео та аудіо підручники. Зміна дислокації - відмінний спосіб отримати нові емоції - отже, отримати нові знання. Якщо раніше навчалися лише вдома або в університеті - вийдіть з книжкою на природу. Практика показує, що, чим більше позитивних емоцій приносить процес навчання, тим більше інформації може засвоїти наш мозок.
3
Користуйтеся гаджетами. Мобільні телефони, електронні книги, планшети і ноутбуки - відмінні помічники в навчанні. Але вони можуть стати і вашими "ворогами", якщо забувати про мету їх використання. Тайм-менеджмент узгоджується з російською приказкою: "Справі - час, потісі - годину". Без відпочинку неможлива учеба, а й під час відпочинку можна навчитися чогось важливого.
Зверніть увагу
Не турбуйтеся, якщо в перший час щось піде не так. Свідомості необхідно звикнути до процесу навчання. Скоро учеба стане звичкою, від якої буде неможливо відмовитися.
Корисна порада
1. Зробіть навчання святом. Нагороджуйте себе за кожен новий набутий навик - шоколадкою, грошима на телефон або походом в кіно.2. Здоровий сон - фундамент хорошого навчання, та й успішного життя. Спіть 8-9 годин на добу, і тоді вчитися буде легше.