Як пов'язати капелюшок гачком.

Зустріти літню спеку краще у всеозброєнні. Легка в'язана капелюшок приховає вас від пекучих сонячних променів і додасть вам шарму і загадковості.
Вам знадобиться
  • Шерсть - 200гр.
  • Гачок №5
Інструкція
1
Число петель має ділитися на 3 + 2 крайні петлі.
2
В'яжіть зверху вниз до полів, потім по виворітного стороні вгору до верхівки по зімкнутих колі з підйомом петель на початку кожного ряду.
3
Зімкніть в коло 4 повітряні петлі і зв'яжіть для 1-ого ряду 8 раз по 2 стовпчики з накидом і 1-ой повітряної петлею. Має вийти 8 малюнків. У другому ряду через два малюнки додайте ще один малюнок. Всього потрібно зробити 4 додатка, щоб вийшло 12 малюнків.
4
В'яжіть 3-ий, 4-ий, 5-ий, 6-ий ряди, додаючи в кожному по 4 рисунка. Має вийти 28 малюнків.
5
З 7 по 15 ряд в'яжіть без додавання малюнків. З 16 по 21 ряди додавайте по 4 рисунка в кожному ряду. Має вийти 52 малюнка.
6
З 22 ряду в'яжіть виворіт, збавляючи з 22 по 27 ряди по 4 рисунка в кожному ряду.В 22 ряду збавте кожен 13 рісунок.В 23 кожен 12 рісунок.В 24 кожен 11 рісунок.В 25 кожен 10 рисунок. В 26 кожен 9 рісунок.В 27 кожен 8 малюнок.
7
У вас повинно залишитися 28 малюнків. З 28 по 35 ряди в'яжіть без змін.
8
З 36 по 40 ряди зменшуйте по 4 рисунка в кожному ряду.
9
В 41 ряду у вас повинно залишитися 8 малюнків. Пров'яжіть їх незакінченими стовпчиками з накидом без повітряних петель.
10
Все петлі стягніть ниткою і кінець нитки закріпіть на виворітній стороні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ahwkjLfqbHI
Ажурна річна капелюх, пов'язана гачком, додасть образу романтичності і вбереже від палючих сонячних променів. Щоб зробити подібну річ, потрібен певний досвід, але якщо ви володієте хоча б елементарними навичками у в'язанні гачком і вмієте в'язати серветки, то виготовити ефектну капелюшок вам буде під силу.

В'язання денця і тулії капелюха

Для в'язання річної капелюхи вам знадобиться: - 100 г тонкої бавовняної пряжі; - Гачок №1,5.Начніте з верхньої частини. Наберіть ланцюжок з 12 повітряних петель і зімкніть їх у кільце. Далі в'яжіть по колу. У першому ряду пров'яжіть 3 повітряні петлі підйому, а потім 31 стовпчик з накидом, пров'язуючи їх рівномірно в кожну петлю набірного ряда.Второй ряд і кожний наступний почніть з трьох повітряних петель для підйому. Далі в'яжіть по колу стовпчиками без накиду 9-10 рядів (залежно від величини голови). З дев'ятого по вісімнадцятий ряди в'яжіть стовпчиками без накиду, не роблячи збільшень. В результаті, у вас повинен вийти ковпак. Приміряйте його на голову і потім довяжіте при необхідності до бажаної глибини капелюхи і знову приміряйте деталь.

В'язання полів

Далі приступайте до в'язання полів капелюшки. Для цього виконайте додавання. Пров'яжіть одну повітряну петлю підйому, зробіть 35 стовпчиків без накиду за задню стінку петлі попереднього ряду, додайте одну петельку наступним чином: пров'яжіть 2 стовпчики без накиду за одну стінку з однієї петлі попереднього ряду. Після цього в'яжіть ще 35 стовпчиків без накиду і зробіть один з'єднувальний стовпчик. В результаті, в цьому ряду всього має вийде 74 петелькі.В наступному ряду робіть прибавки через кожні 5 стовпчиків попереднього ряду. Пров'яжіть одну повітряну петлю підйому, потім зробіть 5 стовпчиків без накиду, в наступну петлю пров'яжіть 2 стовпчики без накиду за одну стінку з однієї петлі попереднього ряду, повторіть таким чином до кінця ряду (всього потрібно додати 11 стовпчиків). У підсумку, в цьому ряду повинно вийти 86 петель. Наступний ряд полів в'яжіть без надбавок. Потім робіть додавання через кожні чотири петлі. Потім знову пров'яжіть ряд, не додаючи, а в наступному, додавайте через кожні 3 стовпчики. Таким чином вийде капелюшок з неширокими полями. Якщо ви хочете, щоб вони були більше, пров'яжіть ще кілька рядів, роблячи надбавки, як описано више.Последній ряд обв'яжіть «рачьім кроком». Ця в'язка зазвичай використовується, щоб зробити красивий край вироби.

Як надати капелюсі форму

Щоб надати капелюсі форму, необхідно накрахмалить виріб. Розведіть столову ложку крохмалю в склянці холодної води, потім додайте розчин у воду і все перемішайте. Кількість повинна вийти таким, щоб можна було повністю замочити в рідині шляпу.Положіте в крохмальний розчин виріб і потримайте кілька хвилин. Капелюх вийміть, злегка відіжміть, чи не викручуючи, щоб тільки видалити зайву рідину. Відразу ж надіньте вологе виріб на болванку. У домашніх умовах її може замінити трилітрова банка. Дайте капелюсі повністю висохнуть.Украсьте поля штучними квітами, зробленими з тканини або пов'язаними за допомогою гачка. Також можна декорувати капелюх бантом, пришити оригінальні ґудзики або приклеїти стрази.