Як зробити самопрезентацію. Як підготувати самопрезентацію.

Коли вам треба влаштуватися на роботу або розповісти про себе в компанії незнайомих людей - в цьому допоможе самопрезентація. Мистецтву презентацій вчить наука риторика. Знамениті оратори всіх часів навчалися цього роками і виробили кілька простих правил, дотримуючись яких ви можете підготувати відмінну самопрезентацію .
Вам знадобиться
  • правила риторики, підготовлена промова, мова тіла
Інструкція
1
Звичайно, можна виступати без підготовки, але для цього потрібно бути генієм ораторського мистецтва. Тому краще накидати текст презентації заздалегідь і запам'ятати його основні положення (але не заучувати). Тест повинен складатися з трьох частин - цікаве і яскраве вітання, основна частина, де ви розповідаєте про свої досягнення та запам'ятовуються висновок.
2
Не полінуйтеся оцінити те, як звучатиме Ваша мова з боку. Запишіть її на магнітофон або комп'ютер і послухайте, будь інтонацій Вам не вистачає. Наприклад, для того, щоб співрозмовник відчув вашу впевненість, використовуйте дієслова доконаного виду - зробив, підготував, вчинив і т.д.
3
Важливо чітко знати для кого Ви робите самопрезентацію . Ви повинні бути максимально налаштовані на Вашу аудиторію і бути готовим відповідати на її самі провокаційні питання. Навіть якщо ця аудиторія одна людина, наприклад, Ваш майбутній начальник.
4
Велике значення відіграє мова тіла. Треба стежити за своєю позою і жестами під час презентації. Вони повинні бути максимально відкритими.
5
Як вважають американські дослідники Тедеші і Ріес, існує п'ять способів самопрезентації: це намагання сподобатися, самореклама, залякування, демонстрація духовної переваги і демонстрація власної слабкості.
Корисна порада
80% успіху вашого виступу залежить від мови тіла і правильної інтонації.