Як підключити генератор.

Якщо у великих містах перебої з електрикою - досить рідкісне явище, то для заміських будинків це - ціла проблема. Наприклад, на лінії при сильному вітрі часто трапляються обриви, в результаті чого будинок може надовго залишитися без електрики. А це значить, що припинять роботу системи водопостачання та каналізації, зникне освітлення і відключаться всі електроприлади. Ось в таких випадках вам потрібно підключити генератор, який буде автономно підтримувати електропостачання на час усунення аварії.

Але не варто забувати, що електрогенератор є двигуном внутрішнього згоряння, якому для безпечної роботи необхідно виконання декількох умов: достатній приплив свіжого повітря, можливість вільного виведення вихлопних газів і провітрювання. Крім того, генератор повинен бути завжди в робочому стані і з запасом палива на випадок аварійної сітуаціі.Существует два способи підключення електрогенератора до будинку:

  1. Ручний;
  2. Стаціонарний.

Ручний спосіб, як найбільш простий, використовують, коли необхідність в генераторі виникає рідко. Просто потрібно взяти і підключити генератор до електроустановки за допомогою подовжувача, недалеко від будинку. При цьому в електроустановці має бути передбачена можливість перемикання з зовнішньої подачі електрики на розетку, в яку буде підключений подовжувач від генератора. При стаціонарному способі підключення генератор може бути встановлений як в всередині будинку, так і поруч з будинком. Якщо ви вирішили встановлювати генератор всередині будинку, то слід врахувати те, що він сильно шумить і що в приміщенні повинні бути дотримані всі правила пожежної безпеки. Поруч з будинком генератор необхідно встановлювати в спеціальному контейнері на невеликому фундаменті. Генератор можна в разі аварії підключати вручну, а можна встановити автоматичний перемикач, який самостійно включить генератор, якщо зникне основне електрику, і вимкне при появі струму в мережі. І наостанок: для підключення генератора до мережі необхідно використовувати мідний кабель з перерізом, який відповідає потужності генератора. Інакше кабель буде нагріватися, що може привести до його загоряння. Також не забудьте заземлити корпус генератора разом з підключенням до розподільній коробці.