Як вибрати компресор.

На сьогоднішній день дуже широко застосування компресорів. Компресор - це пристосування для подачі стисненого повітря. На ряду з використанням компресорів на підприємстві в наш час вони використовуються і в побуті. Міцне місце зайняли компресори та в медичних апаратах.

Існує декілька різновидів компресорних установок: поршневі з ремінним і прямим приводом, безмасляні поршневі, гвинтові. Щоб вибрати компресор, по-перше, треба визначитися з його завданнями. Продуктивність гвинтових компресорів 0,5-30м. куб. в хв. (Від 500 до 30000літров в хвилину), це досить висока потужність і використовуються вони переважно в промисловості. Продуктивність поршневих компресорів 0,17-2м куб в хв. (Від 170 до 2000літров в хвилину). По-друге, слід звернути увагу на обсяг ресивера. Ресивер використовується як накопичувач стисненого газу під тиском і компенсатора, що згладжує перепади тиску. Відповідно, чим більше обсяг ресивера, тим більше в ньому запас стисненого повітря і пневмообладнання зможе пропрацювати в разі збою механізму деякий час. Також великий обсяг ресивера сприяє погашенню пульсацій в подачі стисненого повітря, що забезпечує стабільність роботи обладнання. Обсяги ресиверів коливаються від 24л до 5000л. Для того щоб вибрати компресор, який буде довго і надійно служити і відповідати всім нормам, потрібно прислухатися до думки фахівців. Професіонали рекомендують вибирати поршневі компресори з об'ємом ресивера трохи більшим, ніж розрахований споживчий - це дозволить довше зберегти коефіцієнт продуктивності за рахунок того, що поршень-нагнітач буде рідше тертися із залізними частинами циліндра, знос деталей зменшується. Процес нагнітання повітря в ресивер в гвинтових компресорах відбувається за рахунок спеціальних лопатей - це технологія зовсім відрізняється від поршневих компресорів і дає більш стабільну роботу. Але, на жаль, і вартість гвинтових компресорів на порядок вище. Мабуть, це їх єдиний мінус.

Застосування компресора при фарбуванні дозволяє швидко і якісно пофарбувати будь-яку поверхню. Перш ніж купити компресор, потрібно визначитися з видом цього обладнання. Найбільш поширені гвинтові і поршневі компресори. Гвинтові відрізняються більш високою ціною, але це компенсується в процесі їх експлуатації завдяки тому, що вони дозволяють економити до 30% електроенергії. Поршневі компресори зручні і прості, широко застосовуються в автосервісах і майстернях.
Інструкція
1
Для вибору компресора для фарбування авто задумайтеся, яка фарбування вам потрібна. Якщо низькоякісна, тоді все просто: купуйте компресор для фарбування парканів та огорож і до нього набір пневматичного інструменту.
2
Для якісної фарбування автомобіля придбайте компресор, у якого повітрозбірник матиме обсяг близько 50-100 літрів. Продуктивність по виходу вибирайте від 150 літрів на хвилину.
3
Купіть краще поршневий компресор з Маслонаповнене картером, бо він відповідатиме всім вищевикладеним вимогам.
4
Виберіть якісний краскопульт. Він повинен бути економічним в споживанні повітря і не забирати його більше, ніж може призвести компресор. Не лякайтеся вартості хороших фарбопультів, адже вони коштують приблизно як якісна фарбування двох-трьох деталей в автосервісі.
5
Доглянете шланг і фільтри для очищення стисненого повітря. Шланг купите прямий або кручений. Однак, прямий доставить вам менше клопоту при фарбуванні в гаражі, бо не буде мішатися і витися під ногами.
6
Фільтри встановіть між краскопультом і компресором, тобто фарба зі шланга потрапляє спочатку в них, а потім йде далі. Фільтри необхідні для запобігання попадання в краскопульт найдрібніших твердих частинок, масла, води, а, отже, і на поверхню, що фарбується, що може привести до зниження якості фарбування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5wkCygTAGAs