Як запрошувати на співбесіду. Як правильно пріглошать на співбесіду по телефону.

Якщо резюме співробітника і приклади його робіт (у разі, коли їх можливо продемонструвати і вони додавалися до резюме або були надані на вимогу) вас зацікавили, наступним етапом відбору претендентів на вакантну позицію стає співбесіду . Щоб воно відбулося, кандидата необхідно повідомити про нього і призначити час і місце зустрічі.
Вам знадобиться
  • - координати претендента на вакансію (зазвичай містяться в резюме і супровідному листі до нього);
  • - телефон;
  • - комп'ютер з доступом в інтернет;
  • - електронна пошта або програма-комунікатор.
Інструкція
1
Найчастіше перший особистий контакт з кандидатом здійснюється по телефону. В цьому випадку той, хто телефонує представляється (прізвище, ім'я, якщо прийнято в компанії, то і по батькові, посада (необов'язково), назву компанії), повідомляє, що дзвонить з приводу резюме, яке той надсилав на вакансію, і пропонує час і місце встречі.Прі цьому не буде зайвим довідатися, чи зручно співрозмовникові говорити в даний момент. Якщо ні, обговоріть більш комфортний час для зв'язку і хто зателефонує: ви чи кандидат.
2
Якщо корпоративний стандарт не вимагає, щоб зустріч відбулася строго в певний час (що не надто розумно), краще бути готовим до обговорення і мати про запас кілька можливих варіантів. Або запропонувати співрозмовнику призначити час і місце зустрічі самому.
3
Якщо для прийняття рішення про те, чи кликати на співбесіду , необхідно провести попереднє телефонне інтерв'ю (багато позицій припускають інтенсивне спілкування по телефону, так що може бути важливі враження від контакту при такому способі зв'язку ), запрошувати на співбесіду НЕ спешіте.Сперва задайте необхідні питання. Якщо відповідей та враження достатньо для прийняття позитивного рішення на місці, завершите розмову запрошенням на зустріч і обговоренням питання, коли вона може состояться.Еслі же немає (наприклад, треба порівняти з іншими претендентами), не затягуйте з дзвінком тому, кого виберете: може вирішити , що не підійшов, і прийняти іншу пропозицію.
4
Якщо зв'язатися з кандидатом по телефону не виходить, спробуйте альтернативні засоби зв'язку: електронну пошту, скайп та інші, в залежності від того, які з них запропоновані кандидатом і найбільш зручні вам.Еслі принциповий телефонна розмова, запропонуйте кандидату передзвонити вам або повідомити зручний час, коли він може відповісти на ваш звонок.Ви також можете використовувати будь-який найбільш зручний вам спосіб зв'язку з числа запропонованих кандидатом, тільки повідомити ту ж інформацію, що передається усно при дзвінку, тестом в електронному листі або повідомленні через програму-месенджер або голосом через скайп і подібну програму.