Як розмовляти з роботодавцем.

Спілкування з роботодавцем - неминуча складова трудових відносин, яким більшість людей присвячують левову частку свого життя. На кожній роботі свої порядки, але можна виділити деякі загальні рекомендації, на основі яких оптимально будувати взаємодію і з власником бізнесу або іншим першою особою компанії, і представниками роботодавця рангом нижче.
Вам знадобиться
  • - знання етичних норм
Інструкція
1
Перше правило грамотного спілкування з роботодавцем (і не тільки) - ввічливість, ввічливість і ще раз ввічливість. Людина, нешанобливо відноситься до інших, не поважає, в першу чергу, себе і на повагу оточуючих не може претендувати і поготів. Плюс, якою б не була ситуація, неправим в ній завжди вийде той, хто нахамив первим.Свое невдоволення можна висловити, якщо в тому є потреба, і спокійним тоном. І, до речі, «удар» протилежній стороні це завдає набагато більш ощутімий.Но це не скасовує права вказати начальнику на неприпустимість вихідного від того хамства, при цьому залишаючись в рамках пристойності. Якщо ж не допомагає, не привід чи пошукати іншого?
2
Наскільки б демократичною не була корпоративна культура конкретної фірми, субординація скрізь була, є і буде. Уважно вислуховувати шефа, а свої спічі вимовляти строго по справі буде корисно скрізь. Та й щодо колег, що знаходяться в рівному становищі, а в багатьох ситуаціях і нижче рангом, це не зашкодить.
3
А ось надмірна послужливість на користь не піде. У нормального керівника відверте підлабузництво не викликає нічого, крім роздратування і бажання скоріше позбутися схильного до того співробітника. До того ж стоїть за цією якістю найчастіше недостатня компетентність: професіонал, як правило, впевнений в собі, ціну свою знає і претендує на відповідне отношеніе.Даже ті, хто схильний оточувати себе лизоблюдами, нічого, крім презирства, до цієї «особливо наближеною» публіці не відчувають. Ну і якщо шеф помічений у такій «кадровій політиці», це сигнал, що рано чи пізно з ним доведеться розлучитися. Чим раніше, тим лучше.Пока ж цього не сталося, слід не забувати, що небажання «прислужувати» не скасовує дисципліну.
4
Ще один важливий нюанс, про який ніколи не слід забувати: на роботі людей чекають з тим, щоб вони там, вибачте за тавтологію, працювали. Неформальне спілкування в курилці найчастіше служить непоганим мотивуючим фактором (що керівництвом може розумітися і використовуватися), та все ж це побочное.Так що в спілкуванні з шефом не буде зайвим ненав'язливо давати зрозуміти, що хоча б той час в день. яке вам належить за трудовому розпорядку думати, в першу чергу, про роботу, ви цим і зайняті. При дотриманні цих простих правил ймовірність проблем у відносинах з роботодавцем найчастіше мінімальна.