Як знайти фахівця. Як знайти роботу інженеру.

Пошук потрібного співробітника найкраще вести за допомогою комплексу заходів: розміщення оголошень про вакансії на сайтах з пошуку роботи та галузевих ресурсах, в професійних співтовариствах соціальних мереж, відповідних розділах друкованих ЗМІ. Паралельно буде корисно задіяти особисті контакти: попросити сприяння у колег, друзів і знайомих.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з доступом в інтернет;
  • - друковані ЗМІ, в яких є розділи з працевлаштування;
  • - електронна пошта;
  • - телефон.
Інструкція
1
Перш ніж розміщувати вакансію, зробіть максимально детальне її опис. Кандидат повинен представляти, чим йому належить займатися, хто його роботодавець (хоча б у загальних рисах: розмір компанії, її приналежність, сфера діяльності та ін.), На що він може розраховувати в обмін на свій труд.Не менше уваги приділіть вимогам до кандидата : якими він повинен володіти досвідом роботи, освітою, що знати і вміти, які мати професійні та особисті качества.Все це не застрахує на 100% від звернень свідомо невідповідних кандидатів (після спілкування з деякими з них залишається враження, що людина опис вакансії попросту не читав). Однак значно звузить їх коло.
2
Практика показує, що велика кількість відгуків вам гарантовано. На цьому етапі потрібно буде відібрати в загальному потоці резюме ті, що представляють інтерес (таких зазвичай значно менше) і вийти на зв'язок з їх авторамі.Еслі професія передбачає можливість показати товар лицем, попросіть у кандидатів посилання на приклади робіт, портфоліо за його наявності ( відсутність вже привід замислитися, чи це той претендент, який потрібний) .Можно запропонувати і невеликий тест, що дає уявлення про професійні здібності. Хоча нерідко до цього етапу переходять вже після співбесіди.
3
Ще одним етапом відбору, предваряющим запрошення на співбесіду, може бути телефонне інтерв'ю. Зателефонувавши цікавого для кандидату, ви задаєте йому ряд питань, що дозволяють оцінити ті чи інші як професійні, так і особисті качества.В залежності від відповідей і манери спілкування претендента нерідко можна прийняти рішення, запрошувати його на співбесіду чи ні.
4
Залежно від розмірів і структури компанії співбесіди можуть проходити по-різному. В одних підбором кадрів займається сам керівник підрозділу, а на більш високі позиції - організації. В інших рішення приймаються на рівні служби персоналу, але можуть затверджуватися майбутнім начальником претендента. Не виключено, що після першої співбесіди у кадровиків кандидата можуть чекати особисті зустрічі з імовірним безпосереднім керівникам та іншими ключовими фігурами організаціі.В ході співбесіди ви вільні вибрати той його сценарій і вид, який найкраще відповідає вашим цілям і специфіці вакансії і галузі.
5
Отже, всі етапи відбору позаду. Їх сумарний результат повинен допомогти вам зупинити вибір на тому кандидаті, якого ви вважаєте за найбільш підходящим. Однак подумайте про резерв: у перші дні роботи фахівця , що отримав пропозицію про працевлаштування, може з'ясувати, що це все ж не той працівник, який потрібний. На цей випадок у вас вже будуть варіанти швидкої заміни з претендентів, спочатку здалися менш успішними.