Як підключити вентилятор.

Для початку проведемо тест, який покаже, чи потрібен нам вентилятор в кухні або ванній взагалі. Піднесіть до вентиляційного отвору сірник або запальничку. Якщо полум'я потухне або відхилиться в сторону отвору, то немає сенсу ставити вентилятор, вентиляційна система працює. Якщо полум'я не реагує, то потрібно встановити вентилятор.

Можна іноді почути позбавлені розуму поради, відпиляти нижню частину дверей, щоб між підлогою і дверима утворилася щілина, цікаво, самі порадники так вже зробили зі своїми дверима вартістю в 300-500 $, яка передбачає щільне закривання? В наш XXI-е століття, століття досконалих технологій, існують вентилятори, які не тільки не зіпсують зовнішнього, естетичного вигляду вашої кухні або ванної кімнати, але і навпаки органічно зіллються з інтер'єром. Якщо це вентилятор для ванної кімнати, він обов'язково повинен бути захищений від пари і бризок, його показник електробезпеки повинен бути не нижче IP 45, продуктивність повинна відповідати показнику від 100 м3/год. Кухня, більш вимоглива до циркуляції в ній постійного свіжого повітря, саме тому слід підключити вентилятор на кухні могутніше, його продуктивність повинна складати 200-300 м3/ч. Залежно від приміщення слід вибирати і схему підключення витяжного вентилятора. Там, де вона не має жодних принципових вимог, слід використовувати «класичну» схему підключення, наприклад, в туалеті, це робиться шляхом паралельного з'єднання зі світильником. Це дуже зручно, вентилятор включається і вимикається одночасно з включенням-виключенням світла в туалеті. Важливо при такому підключенні враховувати, що якщо напруга світильника 12 вольт, то необхідно підключити вентилятор до понижувального трансформатора. У разі ж кухні, такий спосіб буде недоречний. Так як вентилятор повинен працювати і в світлий час доби, коли ми не користуємося світлом, для цих цілей існують досить зручні вентилятори з вбудованим таймером, якому задається час роботи і виключення, або ж просто включити, і він буде працювати до тих пір, поки ви його самі не вимкніть. Для ванної кімнати ідеально підійде витяжний вентилятор з датчиком, прочитуючим рівень вологості в приміщенні, вони дорожче звичайних, але працювати вони будуть краще, він автоматично включиться при перевищенні значень вологості.

Щороку приходить літо. Жарко стає всім, у тому числі і комп'ютерам. Тільки на відміну від людини в комп'ютер можна встановити додаткове охолодження, зокрема, встановити один або декілька кольорів. Вони забезпечують додатковий приплив холодного повітря в системний блок та виведення з нього повітря гарячого.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, кулер необхідного розміру, початкові навички по збірці комп'ютера
Інструкція
1
Для початку потрібно визначити, куди і які вентилятори слід встановлювати. Для цього зніміть кришки корпусу і огляньте його на предмет отворів для вентиляції. Найчастіше вони розташовані на передній і задній панелях корпусу. Виміряйте відстань між двома сусідніми отворами для кріплення кулера (вони розташовані "квадратом", заміряти потрібно його сторону). З результатами виміру йдіть в магазин і купуйте потрібний вентилятор.
2
Зверніть увагу, чи є на материнській платі вільний трьохконтактний роз'єм для підключення вентилятора. Де він знаходиться, можна дізнатися з інструкції до материнської плати, на схемі він, як правило, називається "System Fan". Залежно від моделі плати цих роз'ємів може бути від одного до п'яти. Якщо вільного роз'єму немає, купувати потрібно вентилятор з прямим підключенням до блоку живлення або оснащений відповідним перехідником.
3
На бічній поверхні кулера є розмітка, яка вказує напрямок обертання лопатей і повітряного потоку. На передню панель кулери встановлюють "на вдув", а на задню - "на видув". Прикладіть кулер до його місця зсередини корпусу і закріпіть його гвинтами-саморізами, якими він укомплектований. Іноді замість гвинтів в комплект входять силіконові "штирі", з ними процедура закріплення проходить ще легше, і вони перешкоджають передачі вібрації кулера на корпус.
4
Приєднайте кабель кулера до гнізда живлення (на материнській платі або безпосередньо до блоку живлення). Увімкніть комп'ютер і перевірте, чи обертаються нові кулери, і якщо так, то в який бік. Для цього піднесіть до них тонку смужку паперу, не слід лізти в працюючий вентилятор пальцями. Акуратно закрийте і зафіксуйте кришки корпусу.