Як перевести десяткову дріб в звичайну дріб. Як замінити десяткову дріб в звичайну.

Десяткові дроби зручні у користуванні. Їх розпізнають калькулятори і багато комп'ютерні програми. Але часом буває необхідно, наприклад, скласти пропорцію. Для цього доведеться перевести десяткову дріб в звичайну дріб. Це не важко, якщо здійснити невеликий екскурс в шкільну програму.
Інструкція
1
Візьміть, наприклад, десяткову дріб "2,5". Вимовте дане число вголос і ви зрозумієте, що дробової частиною є "п'ять десятих". Запишіть дробове вираження після коми у вигляді простого дробу - "5/10". У підсумку початкове число виглядатиме так - "2 5/10".
2
Скоротіть дробову частину числа, що вийшло. Для цього чисельник і знаменник дробу потрібно розділити на один і той же дільник. В даному випадку це число "5". Отже, "5/10" перетвориться в "1/2" .В результаті первісна дріб буде виглядати так - "2 1/2".
3
Щоб надати числу закінчений вигляд, можна представити його цілу частину також у вигляді простого дробу зі знаменником "2". Отже, "2" - це "4/2" (розділіть чисельник і знаменник один на одного, і ви отримаєте "2"). Тепер до "4/2" додайте "1/2", і вийде "5/2" .Таким чином, первісна десяткова дріб "2,5" перетворилася на звичайну дріб "5/2" .Переведіте будь-яку іншу десяткову дріб в звичайну дріб по аналогії.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bAi-VBTtliM