Як різати плиткорезом плитку.

Процес укладання плитки - процес досить трудомісткий. Щоб укласти плитку по краях приміщення, навколо дверей або віконних рам, звичайно, не обійтися без плиткореза, який допоможе без особливих зусиль і витрат часу впоратися з цим завданням за лічені секунди.
Вам знадобиться
  • - Плиткорез,
  • - плитка,
  • - фломастер.
Інструкція
1
Перед використанням плиткореза потрібно перевірить цілісність коліщатка, і переконатися в якісному закріпленні (воно не повинно рухатися з боку в бік). Якщо ж коліщатко зовсім стерлося, спробуйте замінити його на нове.
2
Капните кілька крапель масла на коліщатко і спрямовуючу рамку.
3
Накресліть на плитці смугу фломастером або олівцем, по якій потрібно зробити відріз. Покладіть плитку таким чином, щоб коліщатко відповідало з лінією різання. Тримайте міцно плитку лівою рукою, а правою візьміться за ручку плиткореза.
4
Опустіть коліщатко при опусканні ручки на лінію відрізу, щоб коліщатко торкнулося поверхні. Трохи натисніть і рухайте ручку на себе. Зробити потрібно тільки один прохід коліщатком, інакше лінія відрізу вийде неякісна.
5
Для того щоб розділити плитку по наміченої смузі, потрібно виставити крила на рівні нижньої третини плитки. Злегка натиснути на ручку і злегка вдарити по ній долонею правої руки, лівої потрібно притримувати плитку . Плитка повинна розколотися по наміченої лінії, якщо цього не відбулося, потрібно вдарити трохи посильніше.
6
Якщо край вийшов нерівний, можна його підрівняти за допомогою наждачного паперу або шліфувального каменю.
Корисна порада
Не варто відрізати ручної плиткою смужки менше 5 мм, плитка може розкришитися.