Як садити фрезію.

Фрезия - один з найкрасивіших і ароматних квітів, вирощуваних сучасними садівниками. Це цибулинна рослина відноситься до сімейства ірисових (півникових) і походить з Південної Америки. В тепличних умовах ці витончені різнокольорові квіти можна вирощувати цілий рік. Але, як і багато декоративні тропічні рослини, фрезия вимагає особливого догляду при посадці і вирощуванні.
Інструкція
1
В умовах середньої смуги Росії фрезії рідко вирощують у відкритому грунті - наш клімат занадто суворий для цього ніжного квітки. Тому більшість садівників воліють садити фрезію в оранжереї, на підвіконнях або на закритій лоджії. Треба зауважити, що ця рослина прекрасно росте в квіткових горщиках і ящиках, так що ніяких проблем з його посадкою не виникає.
2
Посадковий матеріал, тобто цибулини фрезії, можна без праці придбати в звичайних садових центрах і квіткових магазинах. Як грунт краще всього використовувати суміш торф'яної основи з піском і деревним вугіллям. Необхідно стежити, щоб грунт постійно залишалася трохи вологою - для тропічного рослини це важливо. Цибулини можна садити по кілька штук в один горщик на глибину 2-3 см.
3
Головною умовою успішного вирощування фрезії є велика кількість світла. Ця квітка дуже світлолюбний і потребує світловому дні довжиною не менше 12-14 годин. Однак прямі обпалюють сонячні промені фрезия не переносить, тому горщик краще не ставити на південні вікна.
4
Залежно від періоду росту квітка потребує різних температурах навколишнього середовища. Перед періодом цвітіння, яке в природі протікає при відносно прохолодних температурах (8-15 градусів), рослині необхідна тривала стадія спокою, що займає близько 10-14 тижнів. В цей період фрезії вимагається тепла атмосфера в межах 20-25 градусів. Тому в нашому кліматі оптимально висаджувати цибулини на початку березня, щоб домогтися появи квітів до початку вересня.
5
У приміщенні (квартирі або приватному будинку) цибулини можна висаджувати круглий рік і в залежності від коливань температур час від часу виставляти горщики на вулицю і прибирати назад. Від моменту посадки до появи перших паростків проходить приблизно 15 днів, а період до появи перших зачатків суцвіть складає 5-6 тижнів. Важливо пам'ятати, що на цьому етапі оптимальна температура повинна складати приблизно 15 градусів. Якщо вона опускається нижче 13-15 градусів, зростання суцвіть зупиняється, а при перевищенні 20 градусів починається інтенсивний ріст листя при повній відсутності суцвіть.