Як поміняти підшипники. Як поміняти опорні підшипники.

Якщо, при їзді на своєму автомобілі, чується сторонній гул в районі переднього колеса, це означає, що підшипник переднього колеса вийшов з ладу і його пора замінити. Вам не складе особливих труднощів, провести заміну самостійно, аби інструменти виявилися під рукою.
Вам знадобиться
 • - домкрат
 • - хрестоподібний ключ (балонник)
 • - два противідкатних пристрою
 • - торцеві головки на 12, 17, 19, 30.
 • - накидні ключі на 10, 17, 19
 • - круглогубці
 • - лещата
 • - молоток і дерев'яна чурка
Інструкція
1
Встановіть підпірки під заднє колесо автомобіля. Підніміть переднє колесо, яке видавало гул. Підставивши домкрат, підійміть колесо і перейдіть його руками. Переконайтеся, що саме цей підшипник є джерелом гулу і його необхідно замінити.
2
Опустіть колесо до зіткнення з землею і зірвіть спочатку центральну гайку (на 30 маточини) за допомогою торцевої головки. Далі зірвіть болти кріплення колеса хрестоподібним ключем (балонником). Знову підніміть автомобіль домкратом, і повністю викрутивши болти кріплення колеса, зніміть його.
3
Відкрутіть болти кріплення гальмівного супорта і кульову опору до поворотного кулака, ключем на 17 і 19. Проставте мітку на верхньому болті кріплення стійки амортизатора до поворотного кулака. Викриття обидва болта за допомогою ключів на 17 і 19.Викрутіте напрямні шпильки колеса торцевої головкою на 12. Акуратно збийте гальмівний диск за допомогою молотка і дерев'яної цурки. Відкрутіть три болта на 10 і зніміть жерстяної пильовик. Зніміть маточину, відкрутивши гайку на 30.
4
круглогубцев витягніть два стопорних кільця підшипника з маточини. Облямовуванням і молотком вийміть старий підшипник з маточини. Перевірте посадочне місце підшипника, воно має бути без видимих поврежденій.Поставьте на місце зовнішнє стопорне кільце. Лещатами запресуйте новий підшипник в маточину. Встановити другу стопорне кільце.
5
Збірку зробіть у зворотній послідовності.
Ремонт складної побутової техніки, до якої відноситься пральна машина, краще довіряти професіоналам і виробляти в спеціальній майстерні. Однак якщо ви володієте деякими знаннями і відчуваєте в собі сили самому впоратися з поломкою, наприклад, заміною підшипника , то для цього слід акуратно й ретельно виконувати всі дії при демонтажі і монтажі.
Вам знадобиться
 • - викрутки: звичайна і фігурна;
 • - пассатижи;
 • - ключі на 17 і на 19;
 • - торцеві головки на 7, 8, 10, 13;
 • - шестигранник на 6;
 • - молоток;
 • - вороток свічкового автомобільного ключа або подібне.
Інструкція
1
Вимкніть пральну машинку від мережі та водопроводу. Підготуйте робоче місце. Воно повинно мати хороше освітлення. Зніміть верхню кришку, відвернувши два болта і потягнувши її на себе. Демонтуйте задню кришку. Відставте її в сторону. Зніміть приводний ремінь. Розгорніть машинку і зніміть гумовий кожух з передньої стінки, розтиснувши викруткою замок хомута і знімаючи його.
2
Поверніть пральну машину до себе задньої стороною. Акуратно від'єднайте всі дроти електродвигуна і нагрівального елемента, зніміть клему заземлення. Зніміть роз'єм з двигуна, звільнивши фіксуючу клямку. Від'єднайте від кожуха барабана патрубки, послаблюючи хомути з допомогою викруток та головки на 7. Верхній витягнете вгору з невеликим зусиллям, відкрутивши шуруп, який зміцнює датчик рівня до кожуха. Вийміть термодатчик, виштовхнувши його через отвір патрубка. Від'єднайте амортизатори, використовуючи як важелів два ключа на 17 і на 19. Не забудьте втопити язичок на втулці.
3
Зніміть барабан з пружин. Так як досить важкий, то скористайтеся сторонньою допомогою. Візьміть головку на 13 і від'єднайте передній противагу. Викруткою обережно його підніміть. Відкрутіть кріплення двигуна і зніміть його, зрушуючи вперед.
4
Візьміть шестигранник на 6 і відкрутите шків. Зніміть задній противагу. Викруткою, яку використовуйте як важеля, зніміть акуратно противагу з направляючих. Зніміть тен. Зніміть сальник викруткою. Видаліть стопорне кільце пассатижами. Візьміть молоток і вибийте підшипник через вороток свічкового ключа автомобіля або подібного, рівномірно і злегка постукуючи по його периметру підшипника . Збірку машини зробіть у зворотній послідовності. Новий підшипник перед установкою змастіть спеціальної термостійкої мастилом.