Як навчитися стримувати свої емоції. Як навчитися мовчати і стримувати емоції.

Емоція - душевне переживання, до яких відносять збудження, гнів, лють і інші хвилювання, пов'язані з основними інстинктами. Емоція протиставляється почуттю як інтелектуальному переживання, властивому тільки людям. Уміння керувати емоціями відрізняє людину високої культури та моральності, здатного зберігати душевну рівновагу навіть у найскладніших ситуаціях. Навчитися стримувати емоції може будь-хто, якщо докладе певних зусиль.
Інструкція
1
Проаналізуйте поточне положення. Слідкуйте за своєю поведінкою. Якщо емоції заважають вам висловитися, якщо дрібниці викликають сильну реакцію і бажання жорстоко помститися, словом, якщо емоції заважають вам мислити здраво і вчиняти логічно, пора братися за розум.
2
Проаналізуйте і зовнішній прояв: починаєте ви відразу кричати на співрозмовника, якщо вас щось не влаштовує, або мовчите, затамувавши злобу? Обидві крайності чреваті не тільки псуванням відносин, але і захворюваннями психогенного характеру. Спробуйте поговорити спокійно про проблему, яка вас турбує.
3
Якщо під час відвертої розмови вас раз у раз тягне затіяти скандал, замовкніть ненадовго, порахуйте до десяти, глибоко вдихніть і видихніть.
4
Проаналізуйте мотиви своєї поведінки. Чому вам принципово важливо, щоб у цьому питанні співрозмовник надходив саме так, як вам хочеться, і говорив те, чого ви чекаєте? Чи так важливо наполягати?
5
Ставтеся до себе з гумором. Можете закінчити розмову фразою: «Все одно я прав (права)». Але стежте за тоном. Він повинен бути спокійним, зі злегка піднятою інтонацією, можливо, грайливим. В голосі не повинно бути образи або гніву.
Зверніть увагу
Взяти контроль над емоціями, вам допоможе вміння будити і запалювати позитивні емоції. Робиться це простим зусиллям волі і за допомогою регулярних тренувань. Потренируйтесь викликати різні почуття, а краще запишіться на спеціальний тренінг, там вам розкажуть, як навчитися контролювати свої емоції і як усвідомлено переключатися з однієї емоції на іншу.
Корисна порада
Як можна контролювати емоції. Управляти почуттями - не означає ігнорувати їх. Контроль емоцій увазі під собою те, що ви визнаєте свої недоліки, але впливаєте на них, коли вважаєте це за доцільне. Ви не будете реагувати імпульсивно і безконтрольно. Але для початку слід розібратися, як взагалі можна маніпулювати своїми емоціями.