Як відрегулювати фари на ваз. Як відрегулювати ближнє світло фар на ваз 2110.

Автомобіль оснащується двома блок-фарами, тобто покажчик повороту і фара виконані в одному корпусі. В фарі розміщуються галогенна двухнітевая лампа дальнього і ближнього світла і лампа габаритного світла. Через реле подається напруга до ниток лампи, а плавкі запобіжники захищають електричні ланцюги блок- фари . Деякі автомобілі оснащуються гидрокорректора, завдяки якому можна, в залежності від ступеня завантаження автомобіля, змінювати нахил пучка світла фар.
Вам знадобиться
  • автомобіль ВАЗ, помічник, домкрат, інструменти, запасне колесо, лист фанери, крейда, рулетка
Інструкція
1
Проводити регулювання і перевірку фар стоїть на рівній горизонтальній площадці.
2
Для перевірки правильності регулювання знадобиться екран, в якості нього можна використовувати: ворота, світлу стіну будівлі, лист фанери (1 м заввишки і 1,7 - 2 м завдовжки) і т.п.
3
Для вірності настройки необхідно, щоб автомобіль був повністю заправлений, укомплектований запасним колесом, інструментом і домкратом.
4
Автомобіль розміщується перпендикулярно екрану так, щоб відстань між фарами і екраном становило 5 м.
5
Необхідно перевірити тиск в шинах і, при необхідності, довести до норми.
6
На місці водія розташовується помічник.
7
Водій, взявшись за крило автомобіля, повинен його качнути зверху вниз. Це необхідно для того, щоб кузов прийняв потрібне положення щодо коліс.
8
На екрані крейдою розмічаються наступні параметри: 1 - лінія йде паралельно землі, що знаходиться на відстані рівному висоті від землі до верхньої межі фар; 2 - паралельна першої лінії. Відстань між цими лініями повинно складати 75 мм.Так же на екрані відзначаються лінії, умовно проходять через середину фари . Лінії розташовуються перпендикулярно проведеним раніше і позначаються відповідно А і В.
9
При вимірі відстань між лініями А і В має становити 936 мм.
10
В автомобілях, укомплектованих гидрокорректора фар, його регулятор встановлюється в перше положення.
11
Одну з фар необхідно закрити шматком тканини або картону і включити ближнє світло.
12
На задній стінці блок- фари з боку покажчика повороту розташований регулювальний гвинт. Обертаючи його, необхідно поєднати горизонтальну кордон пучка світла з лінією 2 на екрані.
13
Щоб поєднати місце зламу пучка світла з вертикальною лінією центру фари (лінії А і В, для лівої і правої фари відповідно), потрібно обертати другий регулювальний гвинт, розташовується у верхньому протилежному кутку корпусу блок- фари .
14
Друга фара регулюється аналогічно.
Зверніть увагу
Ліва і права блок-фари не взаємозамінні.
Корисна порада
Для регулювання фар найкраще підійде похмура погода або темний час доби.
Відсутність настройки приладів освітлення автомобіля не тільки є порушенням техніки безпеки, а й створює незручності власнику транспортного засобу та іншим учасникам руху. Регулювання оптики забезпечить хороше освітлення узбіччя і дасть вам упевненість в тому, що світло не засліплює водіїв зустрічній техніки.
Вам знадобиться
  • - крейда;
  • - рулетка;
  • - картон.
Інструкція
1
Перевірте, в якому стані знаходяться деталі підвіски автомобіля. Заміряйте тиск в шинах, зверніть увагу на різницю в їх розмірах. Забезпечте рівномірний розподіл навантаження в кузові автомобіля. Всі перераховані вище фактори роблять значний вплив на напрямок пучка світла .
2
Бак автомобіля заправте паливом на половину його обсягу. Запросіть помічника: його посадка на водійському сидінні під час регулювання фар забезпечить більш точну результативність настройки. Перевірте, в якому стані знаходяться лампи в фарах. Неодмінно замініть їх, якщо виявите, що скляні колби потемніли.
3
Для проведення настройки підберіть рівну ділянку з прилеглою до нього стіною. Обрана територія повинна бути не менше 7,5 метрів. Візьміть шматочок крейди і розмітьте на стіні екран. Для цього поставте автомобіль якомога ближче до стіни і перенесіть на неї відмітку середини передньої частини кузова. Потім відзначте на поверхні стіни центр кожної з фар.
4
Відміряйте від стіни сім з половиною метрів і поставте трохи в стороні жердину або палицю. Відженете автомобіль від стіни до встановленої мітки. Прокреслите між відмітками центрів фар пряму лінію, з'єднуючи їх. Самі позначки позначте вертикальними лініями.
5
Відступите вниз від горизонтальної лінії 7,5 см і паралельно їй проведіть ще одну лінію. Увімкніть фари ближнього світла . Ліву фару прикрийте листом картону.
6
Відрегулюйте праву фару за допомогою регулювальних гвинтів, які переміщують відбивач по вертикалі і горизонталі. Зверніть увагу: верхня межа променя повинна збігатися з нижньою горизонтальною лінією на стіні, а вершина кута в плямі світла - з вертикальною лінією, що проходить через центральну частину фари. Потім закрийте картоном праву фару і налаштуйте ліву аналогічним чином.