Як поміняти проводку в квартирі. поміняти проводку в однокімнатній квартирі.

Ремонт і будівництво - заморочливі справи, що вимагають чималих фінансових і тимчасових витрат, і звичайно, специфічних знань у багатьох областях, якими володіють далеко не всі. Зокрема, нерідко у людей викликає труднощі заміна електропроводки в ремонтованої квартирі . Якщо знати правила заміни старої проводки на нову, ви без зусиль зможете встановити сучасну якісну мідну проводку, працюючу довше і краще, ніж стара алюмінієва проводка.
Інструкція
1
Для заміни в домашніх умовах використовуйте кабель ВВГ-3х2,5 для розеток та ВВГ-3х1,5 для освітлення. Для того щоб не переплутати кабелі, підберіть їх так, щоб жили були різних кольорів.
2
Перш ніж міняти проводку, визначте, в яких місцях після ремонту будуть знаходитися розетки і джерела світла. Складіть окремий план розміщення розеток, потім - окремий план розміщення світильників.
3
Від електрощитка проведіть лінію до кожної розетки вздовж стін, визначаючи, де доведеться робити отвори. На кожен кабель розраховуйте не більше п'яти одинарних розеток.
4
Скручування кабелів виконуйте в розпаєчних коробках в стінах. Зачищайте жили кабелю на 2,5-4 см, скручуйте їх пассатижами і зріжте скрутку, залишивши без ізоляції не більше одного сантиметра. Накрутите на скрутку з'єднувальний ізолюючий затиск і виконайте скрутку всіх інших жив за таким же принципом. Точно так же дійте при установці проводки для освітлення.
5
Для кожної групи розеток встановіть в електрощиток автоматичний вимикач в 25А та підготуйте штроби в стінах для закладки кабелю з допомогою перфоратора. Закріплюйте кабель саморізами з мідними жилами, накрученими на капелюшки.
6
При монтажі проводки для освітлення відведіть від електрощитка живильний кабель до кожної з розподільчих коробок над вимикачами. Зачистіть жили і з щитка витягніть білу жилу, скрутивши її з житловою вимикача такого ж кольору.
7
Потім візьміть жилу вимикача синього кольору і скрутіть її з білої житловий світильника. Усі інші жили скрутіть за кольорами, потім накрутіть на них з'єднувальні ізолюючі затискачі.
8
У двокімнатній і більш квартирі використовуйте кабель ВВГ-3х2,5 для освітлення, з великим перетином основного харчування. Живильні кабелі підключіть білої житловий до автоматів, а верх автоматів підключіть до фази з лічильника.
9
Червоні або жовто-зелені жили з'єднайте з заземлюючим проводом щитка. Підключаючи верх автоматів до фазного проводу, вимикайте живлення для забезпечення безпеки роботи. При монтажі проводки користуйтеся діелектричними рукавичками.
Потужність сучасних побутових приладів постійно зростає, одночасно з цим збільшується і їх кількість. Настає момент, коли стара електропроводка вже не відповідає необхідним параметрам і її потрібно міняти. Зробити це досить нескладно.
Вам знадобиться
  • - новий електропровід необхідного перетину,
  • - перфоратор з зубилами у формі ложки і піки,
  • - разводочние коробки,
  • - ізолента,
  • - нові вимикачі і розетки (якщо потрібна заміна старих вимикачів і розеток),
  • - суха шпаклювальна суміш.
Інструкція
1
Розмітьте стіни будинку в тих місцях, де проходитиме новий провід. В місцях розгалужень дроти расчертите отвори під разводочние коробки. Таку ж розмітку зробіть в тих місцях, де будуть знаходитися нові розетки і вимикачі. Провід повинен прокладатися в стіні горизонтально або вертикально.
2
Не економте на довжині дроти, укладаючи його по похилій лінії. В майбутньому, коли місце проходження дроти ви вже забудете, його легко можна пошкодити, роблячи отвори в стіні для різного роду кріплення. Якщо провід лежить тільки в вертикальному і в горизонтальному положенні, його місцезнаходження легко визначити, орієнтуючись на положення вимикачів, розеток та разводочних коробок.
3
Для монтажу нової проводки вибирайте жорсткий трижильний провід, в якому перетин однієї жили повинно бути не менше 2,5 квадратних міліметрів. Третю жилу використовуйте як дроти заземлення при підключенні його до розеток (всі сучасні розетки євро стандарту мають контакт захисного заземлення).
4
За допомогою перфоратора по розмітці на стіні зробіть поглиблення під разводочние коробки, розетки і вимикачі. Потім зробіть канавку (штробу) в тих місцях, де вони з'єднуються між собою і де, відповідно, буде проходити електропровід.
5
Прочитайте інструкцію на упаковці сухої шпаклювальною суміші. Приготуйте шпаклівку по цій інструкції. Вставте і закріпіть за допомогою шпаклівки разводочние і посадочні коробки під розетки та вимикачі. Укладіть провід в штробу, закріплюючи його шпаклівкою через кожні 60 см. У місцях з'єднання і закінчення проводів залиште вільні кінці довжиною 7 - 12 см (для скрутки проводів між собою, а також для підключення розеток і вимикачів).
6
Дочекайтеся, коли шпаклівка затвердіє. З'єднайте і заізоліруйте ізолентою дроти в разводочних коробках між собою, відповідно до схеми електропроводки. Встановлення та під'єднання вимикачі, розетки і освітлювальні прилади. Підключіть нову електропроводку до знеструмлених електролічильника.