Як зробити подіум для динаміків. вдосконалити панель приладів 2106.

Вмонтовуючи акустику в автомобілі, ви можете зіткнутися з необхідністю встановити для передніх мидбасов спеціальні подіуми . Без таких подіумів неможлива установка дійсно якісної акустичної системи всередині автомобіля будь-якої моделі, і в цій статті ми опишемо простій спосіб виготовлення подіумів власними руками, використовуючи дерев'яний каркас, макрофлекс і склотканина. Встановити готові подіуми в автомобіль для вас не складе ніяких труднощів.
Інструкція
1
Заготовте фанеру товщиною 8 мм, товстий картон і оргалит, а також склотканина товщиною 0,25 мм, епоксидний клей, Поліестерна шпаклівку зі скловолокном, наждачний шкірку з тримачем, ніж, клей ПВА, балончик макрофлексом, саморізи і цвяхи.
2
Почніть виготовлення каркаса подіумів з начерку макетів на папері, які допоможуть визначити форму виробів. Виріжте з фанери в подвійному екземплярі окремо дно подіуму, кільце для динаміка і бічні розпірки. Потім склейте деталі в загальний каркас за допомогою клею ПВА і маленьких цвяхів (20 мм).
3
Від обшивки двері відгвинтите пластиковий кишеню і підпиляєте, підганяючи до основи подіуму. Загорніть в целофанову плівку пластилін і залийте макрофлексом готову фанерну конструкцію, наносячи його тонким шаром. Відкоригуйте форму отриманого вироби великої шкіркою і шпаклівкою.
4
Після того, як каркасам ви додали необхідну форму, оклейте їх товстої стеклотканью, просоченої парафіном і прокаленной на вогні. Краю склотканини прикріплюйте до конструкції гвоздиками. Укладіть три шари склотканини для міцності конструкції.
5
Коли ви повністю оклеите і допрацюєте шпаклівкою подіуми , виріжте для них задники з оргаліту і приклейте епоксидним клеєм до фанери. Це потрібно для того щоб подіум прилягав по всій довжині до обшивки дверей. Нанесіть шпателем шпаклівку і відшліфуйте поверхню шкіркою. Край склотканини заведіть в пластиковий кишеня для міцності.
6
Окрасьте кишеню разом з подіумом матовою чорною нітрофарбою або обтягніть вінілом, прогріваючи його будівельним феном і змащуючи клеєм БФ-88.
7
Проріжте в обшивці дірку різаком і прикрутіть до неї саморізами фанерне підставу подіуму. З десятиміліметрового фанери виготовте подклад для міцності, змастіть його герметиком і прикрутіть на саморізи до дверей. Подіуми будуть притягнуті саморізами до підкладці.
Бажання урізноманітнити своє повсякденне життя часом штовхає нас на сміливі експерименти. Якщо ви хочете кардинально змінити простір навколо себе, то внесіть в свій інтер'єр конструктивні особливості, яких раніше не було. Наприклад, встановіть собі подіум. Який подіум краще встановити і як це зробити, ви дізнаєтеся далі.
Інструкція
1
Власне, варіантів установки подіуму всього два: каркасний і монолітний. Розберемося, у чому особливість кожного.
2
Монолітний подіум встановлюється «мокрим» способом. Тобто використовують вологий розчин, споруджуючи бетонну або піщано-цементну стяжку по всій площі подіуму. Каркасний подіум створюється з каркаса, який обшивають 2 шарами фанери, ГВЛ або необрізних дощок.
3
Плюс монолітного подіуму зрозумілий з назви: він дуже міцний, довговічний і вологостійкий. Його легко зробити і задекорувати. Але найголовніший мінус, який інколи не дозволяє влаштовувати такий подіум в квартирі багатоповерхового будинку - це його тяжкість. Він створює велике навантаження на несучі конструкції. Крім того в такому подіумі не можна заховати комунікації, наприклад, електрокабель або трубопровід, що змушує робити люки і канали, а це дуже клопітно.
4
Каркасний подіум досить легкий і багатофункціональний. В його корпусі можна влаштувати висувні ящики. Однак для достатньої міцності конструкції потрібно подбати про додання їй додаткової жорсткості. Наприклад, якщо каркас будують дерев'яний, то лаги встановлюють на відстані не більше 40 см один від одного. Це необхідно, щоб обшивка подіуму не прогинатися. Перетин лаг залежить від висоти подіуму. Їх кладуть на чорнову підлогу, або на спеціальну стяжку. Якщо потрібен більш високий подіум, то має сенс влаштувати його на основі каркаса з металу.
5
Дерев'яний каркас обшивають водостійкою фанерою товщиною 18 мм, або OSB-плитами з шипами і пазами, або гіпсоволокнисті плити з такою ж системою. Їх укладають в 2 шари так, щоб стики попереднього ряду не збігалися зі стиками другого ряду. Розмір аркушів або плит не повинен бути менше 60 * 60 см. Кріплять обшивку, залишаючи невеликі зазори на випадок деформації матеріалу.
6
Оскільки каркасні подіуми мають внутрішні порожнечі, потрібно ізолювати звук від кроків. Для цього під опори, лаги і між шарами обшивки кладуть звукоізолюючий матеріал (мінеральна вата, або спінений поліетилен).
7
Між стіною і дерев'яним подіумом потрібно залишати проміжок 1 см для розширення матеріалу. Між стіною і дерев'яним подіумом потрібно залишати проміжок 1 см для розширення матеріалу. А між монолітним подіумом і стіною обов'язково закладають стрічку товщиною 4 см і висотою конструкції з пресованого поліетилену. Це необхідно зробити щоб уникнути розтріскування бетонного моноліту.