Як зробити своїми руками стеля з гіпсокартону. Як зробити стелю з гіпсокартону своїми руками.

Гіпсокартон - універсальний будівельний матеріал. Він не горить і не виділяє шкідливих запахів. З його допомогою роблять різні складні конструкції, перегородки, стелі. Для того щоб зробити своїми руками стеля з гіпсокартону , необхідно вміти користуватися перфоратором, шуруповертом та ножицями по металу.
Вам знадобиться
  • - профілі для каркаса
  • - саморізи
  • - перфоратор
  • - рівень
  • - шуруповерт
  • - рулетка
  • - шпаклівка
  • - серпянка
  • - акриловий герметик
Інструкція
1
Візьміть рівень і на відстані 15 см від стелі - якщо світильники будуть точковими або 5 см, якщо ж ви виберете галогенові світильники, проведіть пряму лінію по периметру приміщення. Візьміть рівень не менше 1,5 метра, так ваша розмітка буде точніше. Це важливо для створення металевого каркаса для стелі з гіпсокартону .
2
Монтаж обрешітки майбутньої стелі починайте з установки направляючого профілю по периметру стін. На будівельних ринках продаються всі види оцинкованих профілів вже з перфорованими дірками для шурупів. Візьміть стельовий направляючий профіль (ППН 28На 27), призначте його до лінії, яку ви зазначили на стіні, просвердлите отвір діаметром однакову 6 мм і зафіксуйте профіль дюбель-цвяхом (6х60 мм). Скільки буде перфорованих дірок на профілі, стільки свердлите дірок. Якщо направляючий профіль нещільно прилягає до стіни, то зробіть на ньому надсечкі металевими ножицям і додатково зафіксуйте це місце дюбель-цвяхом.
3
Після того, як ви закінчите кріплення напрямних по периметру стіни, ви починаєте розмітку на стелі для прямих підвісів, які утримують стельові напрямні на вазі. Натягніть шнур поперек стелі від стіни до стіни і прокреслите на стелі лінію. Далі по цій лінії прикріпіть прямі підвіси до основної стелі через кожні 50 см і відігніть на них бічні смуги під кутом 90 градусів. Тепер натягніть шнур уздовж кімнати, прокреслите лінію на стелі і також зафіксуйте прямі підвіси через кожні 50 см.
4
Наступний етап робіт - монтаж стельових профілів (ПП 60 на 27). Стельові профілі є основним елементом металевого каркаса стелі. Вони несуть на собі весь вантаж гіпсокартону . Тому створення стелі з гіпсокартону своїми руками вимагає особливої точності, а дотримати відстань між профілями дуже точно. Вставте стельовий профіль (ПП) в направляючий профіль (ПНП), потім заведіть його між відігнутими бічними смугами прямого підвісу і закріпіть його за допомогою самореза по металу. Намагайтеся користуватися рівнем якнайчастіше у вашій роботі. Якщо потрібна додаткова довжина профілю, з'єднайте їх між собою за допомогою спеціального подовжувача профілю. А поздовжні стельові профілі до поперечних стельовим профілям кріпите за допомогою спеціального пристосування - краба, який фіксує ці профілі між собою саморізами.
5
Коли каркас для майбутньої стелі буде готовий, приступайте до обшивки його листами гіпсокартону . Відступите від стіни 0,3 мм, щоб дати листу «гуляти», призначте лист до напрямного профілю і закріпіть його саморезами по металу на відстані 20 мм один від одного. Утопите головки шурупів на 0,1 мм углиб плити, щоб не було нерівностей на поверхні. Інакше цей дефект проявиться після шпаклювання стелі. Листи намагайтеся закріплювати в шаховому порядку, щоб після його установки утворювалося менше тріщин.
6
Коли основна робота буде зроблена, заповніть шви між листами шпаклівкою, проклейте серпянкой (малярським бинтом), також закладіть шпаклівкою дірочки від шурупів і дайте просохнути. Периметр стелі по стіні пройдіть акриловим герметиком. Через добу ретельно зашкурьте шви і заґрунтуйте грунтом. Тепер ви знаєте, як зробити своїми руками стеля з гіпсокартону не вдаючись до допомоги будівельників і не витрачаючи зайвих коштів.