Як пофарбувати шафи. Як пофарбувати лакований шафа.

Добротні шафи можуть простояти в квартирі багато років. Але як повернути їм зовнішню красу, якщо вона потьмяніє? Крім того, своїм застарілим дизайном вони можуть не вписатися в загальний інтер'єр квартири. Спробуйте самостійно пофарбувати шафи , і тоді не доведеться купувати нові меблі.
Вам знадобиться
  • Інструменти для розбирання шаф
  • Наждачний папір №150
  • Склад для травлення
  • Синтетичне миючий засіб
  • Шпаклівка і шпатель
  • Грунтовка для складних дерев'яних поверхонь
  • Валик з велюру
  • Кисть 2-3 дюйма
  • Розпилювач
Інструкція
1
Зніміть деякі складові шаф (залишивши лише остов): дверцята, полки, висувні ящики і фурнітуру. Всі дерев'яні поверхні необхідно очистити від старої фарби або лаку. Для цього по нескольку раз пройдіться по шафах наждачним папером. За зернистості добре підійде наждак № 150.
2
Обробіть фарбовані або лаковані фасади меблів спеціальним складом для травлення (для видалення фарби та лаку). Вирівняйте поверхню всіх деталей шаф. Тріщини і розколи необхідно акуратно зашпатлевать. Після цього ретельно промийте складові шафи теплою водою з синтетичним миючим засобом і дайте їм повністю висохнути.
3
Візьміть валик з велюру і з його допомогою акуратно нанесіть на очищену деревину спеціальну ґрунтовку для складних дерев'яних поверхонь. Вибирайте її залежно від матеріалу, яким будете фарбувати шафи . Для масляної фарби беріть ґрунтовку на масляній основі, для емульсійної - щеллачную (ШЛ).
4
Починайте фарбування шаф зсередини (глибоку стінку-боки-дно), потім обробіть фасади. При фарбуванні відокремлених від остова складових постеліть на підлогу або широкий стіл поліетиленову плівку. Фарбуйте деталі на ній.
5
Наносите барвник зручним для вас способом. Внутрішні поверхні добре фарбувати м'якою кистю середнього розміру (2-3 дюймової). Фасади - широким валиком або розпилювачем (він створює більш рівне покриття). Нанесіть один тонкий шар, дайте йому висохнути і пофарбуйте шафи другий раз.
Зверніть увагу
Якщо ви погано видаліть з поверхні шаф лак і стару фарбу, грунтовка проникне неглибоко, і нова фарба ляже нерівно і неміцно.
Корисна порада
Можете спробувати поекспериментувати з фарбою, в залежності від загального інтер'єрного рішення. Приміром, нанесіть на шафу спочатку основний тон, а потім тонкими пензликами і фарбами більш темного кольору зробіть легкі хаотичні рухи. Цей дизайнерський прийом додасть модний ефект штучно зістареної меблів.