Як натягнути полотно.

Незважаючи на те, що натягування полотна на підрамник - процес не творчий, він дуже важливий для художника. Тільки правильно натягнутий полотно не дозволить грунту зруйнуватися і збереже картину надовго.
Вам знадобиться
  • Підрамник, полотно, степлер/цвяхи і молоток, щипці для натяжки полотна
Інструкція
1
Розташуйте полотно так, щоб його нитки знаходилися строго паралельно краях підрамника. Подумки розділіть верхню горизонтальну сторону підрамника навпіл і рівно в центрі закріпіть полотно скобою за допомогою степлера (можна використовувати і гвоздики з молотком). Натягніть полотно спеціальними щипцями і закріпіть в середині паралельної нижньої сторони. Також по центру прикріпіть послідовно ліву і праву сторони.
2
Приблизно в 3 см від першого місця кріплення на верхній горизонтальній рамі розташуйте наступну скобу. Натягайте полотно рівномірно, з однаковою силою, а дужки або цвяхи закріплюйте в шаховому порядку, щоб не пошкодити підрамник.
3
Продовжуйте кріпити полотно, рухаючись від центру (від уже вбитих скоб) до кутів підрамника. Постарайтеся так розрахувати кількість точок кріплення, щоб відстань між ними була однакова. На кутах полотно подверніте і закріпіть.
4
Якщо підрамник модульний, після завершення процесу витягнете дужки, що скріплюють його кути, і в пази на кутах вбийте молотком клини.
Корисна порада
На модульний підрамник можна натягувати негрунтованими полотно, причому залишати натяг несильним. Якщо ж підрамник глухий, на нього максимально сильно натягують полотно вже загрунтований.