Як садити ялини. Як садити вічнозелені дерева.

Ялина, сосна, ялиця та інші хвойні дерева фарбують будь-яку ділянку. Ви можете посадити тільки всього деревце і насолоджуватися вічнозеленої красою і влітку, і в новорічні свята, або ж зробити з ряду ялин природну зелену огорожу замість непривабливих забірних дощок або решіток. Однак хвойні дерева не самі невибагливі рослини, тому треба знати ряд правил при їх посадці.
Інструкція
1
Ялина, як і всі хвойні потрібно пересаджувати, зберігаючи досить великий кому землі навколо коренів. Не допускайте оголения і висихання коренів навіть на короткий час.
2
Якщо ви купуєте ялина, зверніть увагу на кореневу систему, коріння не повинні бути занадто коротко обрізані. Наприклад, для ялини висотою 2м необхідно зберегти коріння довжиною близько 80 см.
3
У середній смузі Росії саджайте ялина в кінці квітня-початку травня або в кінці серпня-початку вересня. Виберіть для посадки похмурий день або час після дощу.
4
Якщо ви садите вже велике дерево, більше двох метрів, то краще садити його взимку з промерзлим грудкою землі. Все їли морозостійкі, і посадка ялин взимку дозволяє краще зберегти кореневу систему дерева при транспортуванні. Температура повітря при цьому повинна бути не нижче -15 градусів.
5
Вибираючи місце для посадки, врахуйте, що згодом поруч з ялиною навряд чи зможе рости щось, крім вересу. По-перше, хвойні рослини не терплять сусідів, по-друге, тінь від широких гілок не дасть можливості розвиватися іншим посадкам.
6
Вирийте яму на 10-20 см глибше, ніж висота земляного кома навколо коренів. Якщо для ґрунту характерний надлишок вологи, на розпушеному дно ями покладіть дренаж, можна бита цегла.
7
Засинайте посадку сумішшю землі і торфу, поступово утрамбовуючи. Після цього дуже рясно полийте і перші два-три тижні стежте за постійною вологістю ґрунту.
8
Підгодовуйте їли мінеральними добривами в квітні-травні, до початку росту.
9
Якщо ви хочете виростити ялинку з насінини, купите спеціальну землю для хвойних рослин або зробіть самі зі співвідношення 2 частини перегною, 1 частина піску. Під грунтом повинен бути шар дренажу. Насіннячко посадите не глибше, ніж на 1 см, поливайте через піддон.