Як вибрати блок живлення.

При виборі комплектуючих користувачі персонального комп'ютера часто не приділяють належної уваги вибору блоку харчування. У разі якщо комп'ютер офісний і має невисоку продуктивність, це може не мати особливого значення, і блоку харчування, яким комплектуються бюджетні корпусу, буде цілком достатньо. Але якщо комп'ютер ігровий і має високу продуктивність, вибирати блок харчування потрібно ретельно і враховувати при цьому кілька моментів.
Вам знадобиться
  • Мінімальні знання комп'ютерної техніки
Інструкція
1
Вибираючи блок харчування, обов'язково порахуйте сумарне енергоспоживання, яке матиме системний блок. Ця величина складається в основному з енергоспоживання процесора, відеокарти, жорстких дисків і оптичного приводу. Дізнатися ці характеристики ви зможете на сайтах виробників цих комплектуючих. Потім помножте отриману цифру на 1,5, результат і буде рекомендованої потужністю блоку харчування.
2
Крім потужності, блоки харчування відрізняються наявністю типів і кількістю роз'ємів для підключення пристроїв. Перевірте, які роз'єми будуть вам необхідні і чи є вони в обраному блоці харчування.
3
По можливості, придбайте так званий «модульний» блок харчування. Його відмінність від звичайних блоків полягає в тому, що кабелі з роз'ємами є від'єднується, і використовувати можна тільки ті з них, які потрібні для підключення пристроїв. При цьому невикористовувані шнури не буде захаращувати простір всередині корпусу. Єдиним мінусом таких блоків є більш висока вартість в порівнянні зі звичайними.
4
При виборі обов'язково зверніть увагу на те, як охолоджується блок харчування. Він повинен бути оснащений вентилятором великого діаметру (12-14см), який повинен бути ще й досить тихим.
5
Купуйте блоки харчування відомих виробників. Не старайтесь купити найдешевший блок необхідної потужності. Хороші блоки харчування дешевими не бувають, і спроба заощадити може згубно позначитися на якості та надійності блоку харчування.