Як вивести йод. Чим вивести йод з шкіри.

Йод - надзвичайно корисна речовина, але плями від нього мають завидною стійкістю і відомі тим, що їх дуже складно вивести. Як бути, якщо краплі йоду потрапили на тканину? Річ можна повернути в початковий вигляд, якщо зайнятися усуненням плям якомога швидше, не чекаючи їх застарівання. У цій статті ми опишемо кілька ефективних методів виведення йодних плям.
Інструкція
1
Змочіть поверхню з плямами прохолодною водою, а потім ретельно натріть порошком крохмалю. Повторно сполосніть тканину і подивіться, чи зникло пляма. Повторюйте процедуру натирання тканини крохмалем доти, поки пляма не зникне. Наприкінці прополощіть тканину в холодній воді.
2
Ще один метод включає в себе нашатирний спирт. Приготуйте розчин з 1 г нашатирного спирту і 1 склянки води, і замочіть в цьому розчині забруднений тканину. Почекайте деякий час, після чого виперіть річ у воді з розчиненим милом або пральним порошком.
3
В даному випадку ефективним може стати не тільки нашатирний, але і звичайний медичний спирт, в якому потрібно прополаскивать річ доти, поки йод не зійде повністю з матерії.
4
Ще один засіб для боротьби з йодними плямами - це питна сода. Насипте соду на плями і залийте оцтом. Залиште тканину на ніч, а зранку ретельно прополощіть річ спочатку в мильній воді, а потім в струмені простий холодної води.
5
Також ви можете обробити плями ацетоном, який якісно усуває плями від йоду, і при цьому не порушує структуру тканини. Обробивши тканину ацетоном, виперіть її з пральним порошком і прополощіть.
6
Крім того, на пляму поверх зволоженою тканини можна накласти трохи гипосульфита, після чого випрати тканину. Для того щоб стерти плями йоду з шкіри, використовуйте гипосульфит або 10% одеколон. Також стерти плями з шкіри можна звичайним спиртом.